Юноши играха за титуляри при знаков разгром на Левски над Спартак (Вн)

10198 3

Левски тръгна с разгром в турнира за Купата на България, след като победи с категоричното 7:1 втородивизионния Спартак (Варна). Резултатът на стадион "Спартак" откри Миро Иванов, който в този мач взе ролята на капитан на тима. Последваха четири гола на юноши на клуба - два пъти се разписа Божидар Краев и по веднъж Радослав Цонев и Владислав Мисяк. Шестицата в "бележника" на варненци оформи Валери Домовчийски, а в 89-ата минута Краев записа своя хеттрик в мача за 7:0. Домакините върнаха едно попадение в последната минута, като точен бе Диян Стоянов.

Резултатът за мнозина се стори знаков, след като бе записан в деня, в който се навършват 20 години от победата на Левски над ЦСКА също със 7:1.

В този мач Левски излезе с екипите от юбилейния мач с Лацио - в жълто и червено. В стартовия състав, който бе избрал Георги Иванов, нямаше нито един играч от тези, които започнаха срещу Хасково. Капитанската лента пък бе на ръката на Мирослав Иванов.

Именно капитанът бе човекът, който даде аванс на "сините" още в 8-ата минута. При атака отдясно Роман Прохазка центрира и Иванов с глава отблизо простреля Филип Димитров за 1:0. В 11-ата минута Спартак погледна към вратата на съперника, като Николай Чипев стреля, но над вратата. В следващите минути качеството на играта на изключително лошия терен във Варна намаля.

В 24-ата минута на мача играчите в жълто-червени екипи дадоха нов повод за радост на своите привърженици, стигайки до втори гол във вратата на домакините. След тъч отдясно Краев овладя и подаде към непокрития Радослав Цонев, който със силен удар намери долния десен ъгъл на Димитров. До този момент гостите от София контролираха мача, а домакините хвърляха усилията си основно в защита. Възпитаниците на Георги Иванов спечелиха лесно битката в средата на терена и успяха да се възползват от грешките на Спартак в отбрана.

Така се стигна до 40-ата минута, когато юношата на "сините" Божидар Краев направи преднината на своя тим класическа. Мики Орачев премина през по-голямата част на терена, след което намери Краев. Той отправи хубав удар от дъгата на наказателното поле, който превърна в първия си гол за сезона в своя първи мач като титуляр.

Превъзходството на Левски бе очевидно и след почивката, а Спартак така и не намери начин да противодейства на съперника. В 53-ата минута на мача Божидар Краев реализира втори гол във вратата на Филип Димитров, след подаване на Антон Огнянов при бърза "синя" атака. Валери Домовчийски можеше да направи разгрома за Спартак още по-тежък с влизането си на терена. В 60-ата минута нападателят вкара топката в мрежата, но попадението му бе отменено заради нарушение.

Най-сериозната ситуация пред вратата на Кристиян Наумовски се откри в 61-ата минута, когато след грешка в защитата на гостите Станимир Димитров нацели напречната греда.

Головете не спряха да валят на стадион "Спартак". В 73-ата минута нов юноша на Левски записа името си сред голмайсторите. Пламен Крумов центрира в наказателното поле, Димитров изби, но топката кацна на крака на Владислав Мисяк, който не сгреши - 5:0. Само три минути по-късно Валери Домовчийски все пак успя да се разпише за 6:0, след като засече по земя подаване на Мики Орачев.

Божидар Краев не се отказа да преследва своя хеттрик в мача и сполучи да го направи в 89-ата минута, след центриране на Антон Огнянов. Спартак успя да върне едно попадение в последната минута на продълженията, като точен бе Диян Стоянов.