Падението на Левски продължава - загуба от Арда след фрапантни грешки

Снимка: Emona Tsoncheva / LAP.bg

9294 0

Левски загуби домакинството си на Арда Кърджалия с 0:2 в мач от третия кръг на Първа професионална лига. "Сините" все още нямат победа след три изиграни двубоя, след като два фрапантни грешки на "сините" станаха причини и за двата гола на Арда. В 19-ата минута Тонислав Йорданов откри резултата от дузпа, а в 32-ата Спас Делев донесе успеха на Арда.

През втората част Левски имаше своите шансове, но Билал Бари и Мартин Петков изпуснаха добри положения за столичния клуб.

Левски опита атака чрез Андриан Краев в 5-ата минута, но не се стигна до нищо опасно пред вратата на Иван Караджов. Две минути по-късно Георги Миланов центрира от фал. Играчите на Левски обаче се разминаха с топката.

В 11-ата минута Миланов отново центрира от статично положение, Билал Бари обаче не достигна до топката. Три минути по-късно отново Миланов намери Бари в наказателното поле. Емил Мартинов се намеси и изчисти топката.

0:1! В 19-ата минута Арда получи правото да изпълни дузпа. Тонислав Йорданов застана зад топката и реализира!

В 21-ата минута Спас Делев напредна по фланга, но беше спрян от отбраната на Левски. В 26-ата минута Горанов центрира отляво и последва много неточен удар с глава на Бари.

0:2! Грешка в защитата на Левски в 32-ата минута позволи на Иван Коконов да изведе Спас Делев, той направи двойно подаване с Жуниньо и Делев покачи резултата!

В 36-ата минута Георги Миланов стреля опасно от фал, но Караджов спаси. "Сините" опитаха още няколко атаки отново чрез Миланов и Славчев, като не успяха да затруднят отбраната на кърджалии.

Ивайло Найденов и Здравко Димитров се появиха на терена вместо Христофор Хубчев и Симеон Славчев за Левски. В 48-ата минута Георги Миланов стреля опасно като ударът му мина високо. В 53-ата минута Здравко Димитров центрира опасно, а Деян Лозев успя да избие топката.

В 55-ата минута в игра се появи Борислав Цонев вместо Георги Миланов. Живко Миланов нямаше какво да губи и пусна Мартин Петков вместо Марин Петков.

Темпото на игра спадна през втората част, а в 64-ата минута Жуниньо и Билал Бари се спречкаха, но бяха бързо разтървани. Три минути по-късно мароканецът изтърва стопроцентово положение сам срещу вратаря.

В 69-ата минута Левски използва и последната си смяна, като Валери Божинов влезе в игра. Въпреки това "сините" обаче продължиха да не създават нищо интересно пред противниковата врата.

Мартин Петков в 85-ата минута нацели греда, с което пропиля най-чистото положение за Левски.

СЪСТАВИ

Левски: 13 Николай Михайлов, 4 Иван Горанов, 5 Христос Шелис, 7 Георги Миланов, 8 Симеон Славчев, 19 Билал Бари, 22 Патрик-Габриел Галчев, 23 Христофор Хубчев, 41 Георги Александров, 88 Марин Петков, 89 Андриан Краев

Арда: 12 Иван Караджов, 4 Милен Стоев, 8 Милен Желев, 9 Спас Делев, 11 Александър Георгиев, 17 Иван Коконов, 20 Деян Лозев, 27 Емил Мартинов, 37 Едимар Жуниор, 71 Пламен Крумов, 98 Тонислав Йорданов

"Сините" стартираха сезона по изключително слаб начин след две поражения, които дойдоха от Славия и Ботев Враца. Трето поредно поражение би разклатило сериозно атмосферата в клуба, поради което момчетата на Живко Миланов са крайно мотивирани за успех. Арда започна с равенство срещу Ботев Враца, а в предишния кръг почива след като мачът с ЦСКА беше отложен.

Очаква се за Левски да дебютира Георги Миланов, който за последно игра в официален мач на 26 май 2020 г. Андриан Краев ще бъде използван като централен нападател, докато Билал Бари ще започне на десния фланг на нападението. Другото ново попълнение Христос Шелис също най-вероятно ще започне като титуляр.

За Арда под въпрос са централният защитник Алекс Петков, както и крилото Светослав Ковачев. Ако Ковачев започне като титуляр, то на върха на атаката ще бъде Спас Делев. Арда отпадна от Лига на конференциите и вече може да се концентрира върху представянето си в първенството.