От 0:1 до 2:1 - 18 години от най-паметната европейска победа на Левски през 21-ви век (ВИДЕО)

2853 0

На днешната дата - 16-и март, се навършват 18 години от една от най-паметните европейски победи на Левски през 21-ви век!

В мач-реванш от 1/8-финалите в турнира за Купата на УЕФА, "сините" отстраняват Удинезе пред около 40 000 зрители на стадион "Васил Левски".

От 0:1 до 2:1

Тогава първата среща в Италия завършва 0:0, а на реванша в София гостите откриват резултата през първото полувреме чрез Фернандо Тисоне.

В неговия край Христо Йовов пък се отчита с чутовен пропуск на празна врата, който не се оказва фатален, но остава завинаги в родния футболен фолклор...

Христо Йовов

През втората част тимът на Станимир Стоилов осъществява пълен обрат с попадения на Даниел Боримиров и Игор Томашич за крайното 2:1.