Наско Сираков: Решението да поема Левски ми коства ужасно много


Снимка: Ivan S. Ivanov / LAP.bg

1697 0

"Глас от миналото" е рубрика на Sportlive.bg, в която припомняме значими изказвания на видни фигури в българския спорт.

Бившият мажоритарен собственик на Левски Наско Сираков успя да потигне голямата цел и да направи "синия" клуб шампион за първи път от 17 години насам. Легендата на клуба съумя да го спаси от фалит, след като го пое в окаяно финансово състояние през 2020 година. В настоящия материал ще си припомним негови думи от участието му в предаването "120 минути" по телевизията "bTV".

Признанието на Наско Сираков

"Решението да поема Левски ми коства ужасно много. По никакъв начин не съжалявам, но аз имах горе-долу представа какво ми предстои. Действителността обаче надхвърли всичките ми очаквания. Изключително много безсънни нощи, ама изключително - до преди година и половина. Много цигари. Поне си казах и си спазих обещанието, като дойдоха акциите, че една година няма да пия твърд алкохол", сподели Наско Сираков през 2022 година в интервюто.

Още: Шампионски бонус: Левски взе колосална сума за спечелването на Първа лига

Наско Сираков

"Разбира се, преброих приятелите си, тези моменти са най-добрият катарзис са един човек - да се изслуша и да се огледа около себе си. Този организъм Левски - едва ли има човек, който да го познава по-добре от мен. Аз разбирам и чувам пулса на клуба. Не го казвам да се хваля, но горе-долу 40 години съм в този отбор и съм преживял какво ли не в тази съблекалня", добави още "синята" легенда.

Още: Враг №1 на Наско Сираков го нападна в големия ден за Левски и намеси Васил Божков

Не изпускай важна новина в света на българския футбол – последвай ни във Viber за най-актуалната информация, последни резултати и топ анализи!

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от ЦСКА

В мач с 6 гола: Да вкараш с ЦСКА срещу Атлетико Мадрид на 34 години (ВИДЕО)

Най-възрастният голмайстор в историята на ЦСКА е Тодор Янчев, който на 37 години, 4 месеца и 10 дни се разписва...

Най-четени новини

виж всички