Милан удари юношите на "Левски" в Порденоне

Снимка: Levski news

1257 0

Децата на Левски набор 2001 година, водени от Димитър Телкийски, отстъпиха с 0:3 от Милан в мача на откриването на международния турнир в град Порденоне.

"Росонерите" бяха с една година по-големи от родните таланти и превъзхождаха физически "сините". Срещата се проведе в две полувремена по 25 минути, а италианците поведоха с гол от фаул чрез Алесандро Негри. По едно попадение добавиха Лоренцо Тисенти и Емир Морати.

На подопечните на Телкийски предстои да се изправят срещу Футуро Джовани Прета и Униони (Венеция).

В надпреварата участват 28 отбора от цял свят. По известните имена са съставите на Макаби (Тел Авив), Аталанта, Емполи, Силкеборк, Партизан (Белград), Трес Короас (Бразилия), националните отбори на Литва, Обединените Арабски Емирства и други.