Марин Петков с постижение в Левски, с което могат да се похвалят само 12 играчи

Снимка: Ивайло Илиев/Actualno.com

1327 0

Марин Петков бе един от голмайсторите за Левски при убедителната победа над Арда на "Герена" с 4:0. Именно той даде тон за рагрома с гола си още в 9-ата минута.

А това попадение е изключително специално, тъй като бе отбелязано в юбилейния за него мач под номер 100. С тази бройка срещи Марин стана и част от елитен клуб, в който попадат още 80 други играчи на клуба, информира "Мач телеграф".

Марин Петков със забележителни цифри в Левски

Марин Петков показва добра форма след подновяването на сезона

Още: Последният кръг в Първа лига е най-грубият от началото на сезона, само в един досега не е гонен играч

Ако погледнем броя на вкараните голове, то след 100-те изиграни мача Марин Петков има 14 на сметката си в елита. Точно 30 от споменатите 80 души са имали повече попадения, която са стигнали до юбилейната среща. Роденият в Етрополе играч дели 31-ото място с един от основните играчи на тима в края на 50-те години – Пею Пеев.

Двамата след 100 мача са с по 14 гола. Марин Петков пък е един от едва 13-те играчи в този списък, чийто всички първи 100 мача в елита са за Левски.

Влизането му в Клуб 100  се случи на възраст от 20 години и 145 дни. А толкова рано няма футболист на Левски, който да е стигал до 100 шампионатни срещи. От споменатите 80 играчи, добрали се до тази бройка, най-много срещи на възрастта на Марин Петков е записал легендата Георги Соколов. В края на 1962-а Соколето е имал зад гърба си вече 72 шампионатни мача със "синия" екип. А самият Марин Петков даде силна заявка пред феновете за представянето на отбора.

Още: Как ще изглежда Левски без Цунами срещу Хебър Пазарджик - Николай Костов умува върху 3 опции?

Кратък срок: Колко пари и докога трябва да заплати Левски на Славия, за да не губи точки?

Класиране в Първа лига през сезон 2023/24: Лудогорец си върна първото място

Голмайстори в Първа лига през сезон 2023/24: Ас на Лудогорец доближи върха на 1 гол

Левски поздрави голмайстор за попадение в дебютен мач и обяви страхотна новина за феновете