"Левски" трепери за Топ 6 след 1:3 от Славия

3197 0

Славия трябваше да чака половин век, за да постигне домакинска победа над "Левски". "Белите" се наложиха с 3:1 над "сините", които вече дори са застрашени да не попаднат в Топ 6 на първенството на "А" група. Това може да се случи, ако "Ботев" (Пд) победи или завърши наравно с Лудогорец, както и ако Черно море се наложи над ЦСКА.

В началните минути срещата бе много равностойна, като двата отбора водеха здрава битка в средата на терена. Чак в 20-ата минута "Левски", който бе по-активният тим на терена, отправи първи удар по посока вратата на Славия. След разбъркване в наказателното поле топката попадна в Валери Домовчийски, който стреля, но вратарят Георги Петков хвана топката.

Малко по-късно Луис Педро имаше отлично положение за отбелязване на гол, след като излезе по диагонала сам срещу Георги Петков, но стреля неточно. В 44-ата минута Славия поведе в резултата, след като Манзоро вкара изключително красив гол след изпълнение на пряк свободен удар. Около 120 секунди по-късно защитникът на "сините" Белаид вкара гол с ръка, който обаче не бе зачетен. Бранителят обаче получи втори жълт картон за постъпката си и "Левски" остана с човек по-малко на терена. В 53-ата минута футболистът на "белите" Семерджиев извърши нарушение срещу Мирослав Иванов и съдията Георги Кабаков отсъди дузпа. Валери Домовчийски изпълни перфектно 11-метровия наказателен удар и "сините" изравниха резултата.

В 68-ата минута Славия отново поведе в резултата. Жереми Манзоро направи добър пробив, след което стреля и вкара за 2:1. В 81-ата минута "Левски" пропусна добър шанс да изравни, след като първо Бедоя стреля, но защитник изби, а след това Илия Димитров не успя да отправи точен изстрел. Малко по-късно Диего Фераресо извърши грубо нарушение и получи втори жълт картон. Така и Славия остана с десет човека на терена. В 87-ата минута Манзоро реализира хеттрик, след като на празна врата вкара топката за 3:1.