Левски ще бори конкуренцията с португалска перла, хванала окото на Наско Сираков?
5090 0
Левски привлече цели трима футболисти за началото на подготвителния период между двете кампании, а изглежда амбициите на ръководството на "сините" далеч не спират с това. Португалската уважавана медия "А Бола" обяви, че шампионът на България има интерес към централния бранител на елитния португалски Каса Пия - Жоао Гуларт. Освен столичани, според изданието сериозен интерес към играча има и от Карабах.
Левски продължава със сериозната селекция - португалски централен бранител е следващата голяма цел пред Сираков
Бранителят е оценяван на 1.5 милиона евро от "Трансфермаркт", а 30те двубоя, които е изиграл за своя тим в елитната лига на Португалия говорят, че не става дума за случаен играч. Карабах, който също отдавна следи състезателя доказа през последните години, че е един от най-сериозните тимове в европейските клубни турнири, а всички тези фактори означават, че българският шампион се цели доста високо в своите планове за селекция.

Прави впечатлението стремежът на новия спортен директор Георги Костадинов и президентът Наско Сираков да привлекат още един централен бранител, въпреки сериозното качество, с което шампионите разполагат на тази позиция. Кристиан Макун, Кристиян Димитров, Стипе Вуликич и Никола Серафимов са доста класни и надеждни футболисти, но явно има вариант някой от тях да напусне клуба или пък да играе на нова позиция.
Иначе Гуларт е висок 191 см, твърд титуляр в селекцията на Каса Пия, а освен това единственото попадение, което е отбелязал през сезона е не срещу кого да е, а срещу Порто при победата на скромния тим с 2:1. Това може би означава, че бранителят може да бъде опасен и пред противниковата врата - нещо, което Левски и Хулио Веласкес обичат да използват. Португалецът е юноша на Спортинг Лисабон, като е минал школовка на най-високо ниво, а кариерата му е преминала изцяло в иберийската страна до момента.

Последните събития на трансферния пазар със сигурност са по вкуса на испанския наставник на Левски, който най-после се подсили с желаните играчи и ще има достатъчно дълга скамейка при старта на Левски в евротурнирите. Битката и в шампионата ще бъде доста сериозна, тъй като Лудогорец ще иска да си върне короната, а ЦСКА и отборът на Цветомир Найденов също стягат редиците.
Още: Левски имаше отличен полузащитник, но го изпусна: Съжалява ли Сираков за решението си?
ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ
виж всички