Левски се развихри и вкара четири гола на Локомотив София на "Герена"

Снимка: Lap.bg

1911 0

Левски победи Локомотив София с 4:0 в поредната си проверка преди началото на сезон 2021/22 в българската Първа лига. Срещата се проведе на едно от помощните игрища на "Герена", а головете в нея бяха дело на Ивайло Найденов (21), Марин Петков (23), Билал Бари (51) и Патрик Галчев (65).

В първите двадесет минути от срещата липсваха по-сериозни опасности пред двете врати. Само минута по-късно обаче, Левски откри резултата чрез гол на десния бек Ивайло Найденов. Той се разписа с глава след центриране на Патрик-Габриел Галчев.

120 секунди по-късно "сините" вкараха и втори гол - Марин Петков получи подаване от Билал Бари и с мощен удар в горния ляв ъгъл на вратата покачи на 2:0.

Малко след това попадение на Локомотив не бе зачетено заради нарушение срещу вратаря на Левски. До края на полувремето темпото на игра се поуспокои, но Галчев бе много активен по фланга и бе близо до трети гол срещу "железничарите" - ударът му обаче мина на сантиментри покрай гредата.

В началото на второто полувреме Билал Бари направи преднината на Левски класическа, след като овладя дълго подаване от Здравко Димитров и майсторски прехвърли вратаря на Локомотив София.

В 64-ата минута "сините" получиха дузпа за нарушение на Красимир Милошев срещу Здравко Димитров. Радослав Цонев застана зад бялата точка, но ударът му бе париран от вратаря, а при добавката Мартин Петков нацели горната греда.

60 секунди по-късно Левски все пак вкара и 4-ти гол - Патрик Галчев бе изведен на добра позиция и с техничен удар направи резултата 4:0. В 70-минута левият бек можеше да вкара и втори гол, но шутът му от разстояние се отби от гредата.