Левски продава Петков на Милан, но ще играе в… аутсайдера на Серия С


Левски продава Петков на Милан, но ще играе в… аутсайдера на Серия С
Снимка: Ivan S. Ivanov / LAP.bg

9949 0

Марин Петков на практика е близо до трансфер в Милан, но също толкова е и далеч от това да заиграе за европейския колос. Оказва се, че идеята на "росонерите" е да подсилят втория си отбор – Милан Футуро, който се състезава в третото ниво на италианския футбол – Серия С. 

Петков наистина е желан

Въпросният отбор въобще не е в цветущо състояние със своята 18-ата позиция в класирането от 20 състава. Трансферната сума, която иска Левски няма да бъде проблем за Милан. Тя е около 1 милион евро.

Интересът към национала

Интерес към Марин Петков има и от страна на австрийския шампион Щурм Грац и белгийски клуб. Почти сигурно националът ще бъде продаден по време на зимната пауза в първенството. В Левски са запознати с желанието на футболиста да продължи кариерата си в чужбина.

Милан залага в дубъла си само на играчи до 23 години, сред които има няколко балканци – двама румънци, хърватин, косовар и словенец. Треньор на отбора е бившият защитник на Милан Даниеле Бонера, а за преговорите между двата отбора информира и "Дарик Радио". 

Следете зимния трансферен прозорец със SportLive.bg!

Панират Сираков, че може да доведе Левски до 20-милионен дълг

След драмите в Левски: Най-накрая добри новини в "синия" клуб

Генчев се възвеличи до небесата: Имах три оферти от ЦСКА, но не съм се и замислял

Не изпускай важна новина в света на българския футбол – последвай ни във Viber за най-актуалната информация, последни резултати и топ анализи!

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от Кратки истории

Лудост на Мондиал 2026! Футболист стана милионер за секунди след исторически момент

Още след първите няколко срещи на Мондиал 2026 е много възможно да е паднал най-скъпият гол в историята на футбола....

Най-четени новини

виж всички