"Левски" почна 2016 година с ударно 6:0

Снимка: БГНЕС

1170 0

"Левски" почна годината с успех, след като в първата си контрола за годината стигна до лесна победа с 6:0 над Свиленград. Днес беше и дебютът на новите попълнения на тима Александър Александров, Франсис Нар и Санти Гном.

Първите два гола в срещата бяха дело на "синята" надежда Божидар Краев, който се разписа съответно в 6' и 9' след асистенции на Мигел Бедоя и Франсис Нар. Испанският халф сам реализира за 3:0 в 13', а само 4 минути по-късно отново той направи резултата 4:0, разписвайки се на празна врата.

Последва затишие в головите положения, което беше нарушено от Джереми де Ноойер 6 минути преди края на първото полувреме.

През втората част Стойчо Стоев пусна 7 други футболисти, сред които имаше основно юноши, както и Роман Прохазка.

Илия Димитров пропусна в 50-ата минута, Атанас Кръстев от домакините пък пропиля най-добрата възможност в 57-ата минута, а след това в 58-ата Димитров с глава вкара шести гол. Той бе намерен отлично от Мики Орачев, който центрира отляво.

С това и лагерът на "Левски" в Свиленград приключи.