"Левски" победи "тигрите" на Бойко в контрола, Адениджи с два гола

780 0

Отборът на "Левски" победи отбора на премиера Бойко Борисов Витоша (Бистрица) с 2:1 в последната си контролна среща преди началото на новия шампионат на България. Неофициален дебют за "сините" направи шведският защитник Симон Сандберг.

Нигерийският нападател Бабатунде Адениджи даде преднина от два бързи гола за "сините" в първите шест минути на мача. Първо в 3-ата минута нападателят получи топката от Франсис Нар в наказателното поле и след като се освободи от бранител реализира. В шестата минута пък Тунде вкара красиво попадение, след като технично прехвърли вратаря от близо 30 метра.

ВИЖТЕ С КАКВО "СИНИТЕ" ЩЕ ЗАРАДВАТ ТРЕНЬОРА СИ

В края на първата част гостите стигнаха до попадение. Четин Садула напредна, намери на чиста позиция Кристиян Кочилов, който реализира.

През втората част Петрович направи няколко промени, което раздвижи допълнително играта на тима. Хеан Деса показа, че има потенциал и бе най-добър за своя тим през втората част. Перуанецът създаде няколко чисти положения за съотборниците си, но до ново попадение не се стигна.

В самия край на мача пък Адениджи можеше да оформи хеттрик, но от чиста позиция прати топката в аут.

В неделя, 31 юли. "Левски" стартира в новия шампионат срещу Монтана.