Левски победи Локомотив Пловдив с 1:0, Борислав Цонев с червен картон

Снимка: Lap.bg

2100 0

Левски победи Локомотив Пловдив с 1:0 в контролна среща играна на стадион "Георги Аспарухов". Единственото попадение в срещата бе дело на Билал Бари, а асистиралият му Борислав Цонев бе изгонен с червен картон за крайно непрофесионална постъпка!

Двубоят започна по идеален начин за "сините" и още в 6-ата минута Билал Бари се разписа във вратата на "смърфовете". При добре организирана атака Здравко Димитров пусна хитър пас към Боби Цонев, а той веднага извади топката към Бари, който реализира на празна врата.

Малко след това Локо имаше шанс да изравни, но ударът на Салинас бе спасен от Микулич. Последва един от най-интересните епизоди в контролната среща - Борислав Цонев се свлече в наказателното поле на гостите и претендираше, че трябва да бъде отсъдена дузпа, но главният рефер Васимир Ел Хатиб тръгна да му показва жълт картон за симулация...

Халфът на Левски се ядоса от това му решение, отправи остри реплики към него и след това дори бутна жълтия картон от ръката му. Съдията не се поколеба и веднага извади червен картон на Цонев. Това бе крайно непрофесионална постъпка от играча, имайки предвид и че това бе просто приятелски мач!

Левски остана с 10 души, но предвид характера на срещата юношата Антоан Стоянов влезе в игра и "сините" отново бяха с 11 играчи на терена. Мартин Петков бе близо до гола в 36-ата минута, но от 6-7 метра не успя да уцели опразнената врата.

През второто полувреме жегата над София си каза думата и чистите положения пред двете врати липсваха, макар че Ради Цонев, Здравко Димитров и Илия Димитров имаха добри възможности за отбелязване на гол.

Добър мач за Левски направи крилото Здравко Димитров, който бе много деен по фланга в хода на цялата среща. През второто полувреме в игра се появи и каращият проби на "Герена" централен защитник от Гърция - Кириакос Таусанис. В 73-ата минута на терена влезе и Валери Божинов.

Състави на двата отбора:

Левски:

1. Звонимир Микулич (46' - 66. Пламен Андреев), 6. Ивайло Найденов (83' - 30. Денис Динев), 8. Симеон Славчев (81' - 36. Александър Асенов), 41. Георги Александров (61' - 34. Кириакос Таусанис), 22. Патрик-Габриел Галчев, 21. Радослав Цонев-К (61' - 24. Томислав Папазов), 10. Борислав Цонев (17' - 31. Антоан Стоянов), 88. Марин Петков (73 - 86. Валери Божинов), 79. Мартин Петков (81' - 35. Любомир Тодоров), 11. Здравко Димитров (61' - 45. Илия Димитров), 19. Билал Бари (83' - 32. Петър Войнов)