Левски победи Черно море, но даде две много свидни жертви на "Герена"

2185 0
Левски успя да постигне първи успех над Черно море от 2023 година насам, побеждавайки тима на Илиан Илиев с 2:0 на "Герена". С тази победа "сините" си осигуриха второто място в Първа лига, но пред своята публика вчера (10 май) те дадоха две свидни жертви. Двама играчи на столичани ще получат санкции от Дисциплинарната комисия - Карлос Охене и Майкон, което означава, че ще пропуснат следващия мач на своя тим срещу Арда на 14 май.
Левски без важни футболисти за Арда
Дефанзивният халф на „сините“ получи деветия си жълт картон от началото на сезона в мача с Черно море, спечелен с 2:0. Охене ще бъде аут за два мача на Левски – гостуването на Арда и домакинството на Лудогорец. Охене ще може да се завърне чак в прощалния за сезона мач на „Тича“. „Сините“ закриват сезона с визита на Черно море в края на май.
Още: Хулио Веласкес се похвали сам: Левски си гарантира второто място след 10 години
Майкон, асистирал по страхотен начин за гола на Георги Костадинов, също получи жълт картон в мача с Черно море. Предишните 4 официални предупреждения за бразилеца дойдоха срещу Ботев Враца, Ботев Пловдив, Лудогорец и Черно море, но за Купата. Левият бек на Левски ще пропусне само един двубой – този в Кърджали с Арда.
Още: Левски сложи край на черна серия срещу Черно море и грабна среброто в Първа лига
ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ
виж всички
Коментари