Левски намери решение на най-големия си проблем: Веласкес отново се доказа като специалист от световна величина
1863 0
Левски спечели срещу Дунав с 2:1, като победата не дойде никак лесно и макар шампионите да пропуснаха доста положения. В крайна сметка "сините" успяха да стигнат до трите точки, което в настоящата ситуация в навечерието на битката с румънския първенец Университатя Крайова изглежда като напълно достатъчно усилие. Хулио Веласкес излезе с любопитен състав, а в тима се наблюдава любопитна тенденция, която реши големия проблем на отбора.
Хулио Веласкес измисли как да реши проблема с попаденията в Левски без да се привлича нов нападател
През това лято имаше доста спекулации относно привличането на нов централен нападател в Левски. Спряганите имена като Андре Кловис и Муса Сумано към момента изглеждат далеч от това да акостират на "Герена", но сезонът вече стартира и това изисква непопулярни решения от испанския наставник на шампионите. Хуан Переа получи неговото доверие срещу Дунав, но отново не убеди, а Стивън Стоянчов засега изглежда като опция, която ще се ползва основно от пейката.
Още: Любопитното решение на Веласкес, имащо потенциал да промени бъдещето на Левски

Обстоятелствата принудиха Веласкес да използва схема с "лек" нападател, който в двубоя с Борац беше Рейналдо. През миналата кампания тази роля изпълняваха Евертон Бала или Око-Флекс, но невинаги идеята сработваше добре - особено срещу по-добре прибрани съперници, защитаващи се близо до своето наказателно поле. Босненският шампион предприе подобна стратегия при гостуването си на "Герена", но бързината, с която се случваха комбинациите на Левски в последната третина от игрището затрудни неимоверно босненците и в крайна сметка те допуснаха цели 4 попадения. В основната на това представяне бе именно бразилската рекордна покупка на столичани, който отбеляза две от попаденията и имаше сериозна роля в елиминирането на съперника.
Ключовото при тази система на Веласкес е това, че абсолютно всички офанзивни играчи - крилата и централния нападател разполагат с отлична скорост и комбинативност. С човек като Сержиньо зад гърба им, който умее да намира пространствата между линиите и зад гърба на защитата, това изглежда като отлично решение, макар и временно на липсата на голмайстор при шампионите.

Все пак Наско Сираков и Георги Костадинов продължават работата си по привличането на човек, който да осигурява поне 15 попадения на сезон, но при нивото, което Левски вече притежава, това би следвало да е играч, който към момента се състезава на високо ниво, а това е свързано с доста сериозни финансови средства. Такива вече бяха осигурени за пет от шестимата нови играчи, а общата изразходвана сума е близо 4 милиона евро.
Още: Любимец на Наско Сираков пое щафетата в Левски: Ще бъде фактор в тима
ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ
виж всички