"Левски" изкова обрат над Дунав във втората лятна контрола

1350 1

"Левски" победи Дунав (Русе) с 3:2 във втората си контрола през лятната подготовка. В първия мач "сините" удариха с 3:1 Септември (София).

В днешния мач сред титулярите на "Левски" се завърна испанският ас на тима Антонио Аниете.

Дунав поведе след попадение на Мирослав Будинов в 35-ата минута. Преди това "Левски" изпусна дузпа. "Сините" изравниха в 74-ата минута чрез Краев, а в 75-ата Костадинов направи пълен обрат. Адениджи в 80-ата минута на мача направи 3:1, а в самия край русенци върнаха още едно попадение чрез Деян Димов.

"Левски" можеше да поведе още в 24-ата минута, когато получи правото да изпълни дузпа. Хеан Деса бе фаулиран в наказателното поле и Венци Христов се зае с изпълнението на 11-метровия удар. Той насочи топката в долния десен ъгъл, но вратарят Станислав Антонов съумя да спаси.

Единадесет минути по-късно Дунав успя да накаже "Левски" за пропуска като поведе в резултата. След центриране отдясно Мирослав Будинов надскори отбраната в синьо и с глава прати топката в мрежата за 1:0. До края на първата част "сините" не успяха да организират нещо сериозно, което да ги върне в мача.

След почивката Люпко Петрович направи доста смени, като пусна в игра Йоргачевич, Лукин, Орачев, Костадинов, Станислав Иванов, Краев и Адениджи.

Столичани останаха с човек по-малко в 69-ата минута, след като Де Ноойер бе изгонен заради втори жълт картон. Холандецът получи наказанието заради разкарване на топката.

Пет минути по-късно "Левски" успя да стигне до изравнителен гол. В ситуацията Костадинов центрира отляво към далечната врата, а Божидар Краев засече с глава за 1:1.

Няколко минути по-късно при изпълнение на фаул "Левски" стигна до обрат - Мики Орачев центрира, а Георги Костадинов засече за 2:1.

В 80-ата минута "сините" стигнаха до резултата от първата си лятна контрола - 3:1. Орачев направи чудесен пробив, центрира отляво успоредно на голлинията, като Станислав Иванов пропусна топката да стигне до Адениджи, който се разписа за 3:1.

Дунав успя да намали резултата в 87-ата минута, когато получи дузпа. Точен от бялата точка за 2:3 бе Деян Димов.