Ключовият успех на Левски след победата над Черно море не е само победата
529 0
Левски победи Черно Море с 2:1 и показа за сетен път, че няма лесно да бъде спрян по пътя към историческото прекъсване на хегемонията на Лудогорец. Момчетата на Хулио Веласкес показаха характер, присъщ на отбор, който е готов да грабне златните медали, а сплотеността, която показва колективът е завидна. Остава да се направят още няколко стъпки, а концентрацията и самочувствието в тях ще са определящи.
Кое е най-важното нещо за "сините" след мача с Черно Море?
В гонитбата, която се очерта с Лудогорец и особено след загубата от "орлите" в шампионата, най-сериозното предимство на Левски остават деветте точки аванс, които трябва да бъдат бранени по всеки позволен възможен начин поне до старта на плейофите. В всяка победа на "сините", шансовете на Лудогорец да защити титлата си намаляват, а това неминуемо води до напрежение в състава на Пер-Матиас Хьогмо.
Още: Сигурно е: Левски праща Краси Петров за нов халф през лятото

Конкретно в двубоя с "моряците" отново на преден план излязоха големите лидери в този отбор на Левски. Евертон Бала показа, че може да се разчита на него в трудните моменти, отбелязвайки на два пъти, макар и единия от головете да се води като автогол на вратаря, а другия да бе от дузпа. Гашпер Търдин пък затвърди добрите впечатления към себе си, успявайки да установи контрол в средата на терена, заедно с Акрам Бурас, с който очевидно заформиха добър тандем от началото на календарната година.
Хубава новина бе и завръщането на Радослав Кирилов, който имаше известни проблеми, но появата му в игра към края на срещата на мястото на Мазир Сула дава надежди на привържениците на тима, че ще го видят в игра от начало още срещу Добруджа в следващия кръг.

Капитанът на тима Кристиян Димитров пък се контузи, което даде повод на критиците да твърдят, че това е умишлено, за да не пътува до Индонезия за станалото така известно турне на националния тим. В последните дни имаше сериозни брожения в социалните мрежи, относно решението на селекционера Александър Димитров да заложи на "синия" капитан в тима, а да даде почивка на Ивайло Чочев и Антон Недялков от Лудогорец, в който ход, някои привърженици заподозряха двоен аршин.
До края на редовния сезон не остават много двубои, а дербито с ЦСКА вече чука на вратата и ще покаже доколко Левски е готов за се пребори за титлата.
Още: Спор между Веласкес и фенове на Левски предизвика напрежение на "Герена"
ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ
виж всички
