Голям проблем в Левски: Хулио Веласкес губи най-опитния футболист за Лига на конференциите
5321 0
Левски посреща в четвъртък азербайджанския Сабах в първи мач от третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Той стартира в 21:00 часа на „Георги Аспарухов“, а в него сините ще трябва да се справят без халфа Георги Костадинов, информират колегите от „Тема Спорт“.
Левски без Георги Костадинов?
Това е сериозен удар по треньора Хулио Веласкес, който губи не само най-опитния си полузащитник, но и лидера на състава. Костадинов е с контузия от реванша с Брага в ЛЕ, като след това не попадна в групата за Славия (2:0).
Още: Двукратен шампион на Нидерландия очаква Левски на плейофа за Лига на конференциите

Лекарският щаб на Левски прави всичко възможно да вдигне Костадинов на крака за сблъсъка със Сабах, но почти сигурно няма да успее. А и той няма да бъде рискуван, ако не бъде напълно възстановен. До момента винаги така е практикувал треньорът Хулио Веласкес. При отсъствие на бившия национал, опция за човек до Гашпер Търдин в средата на халфовата линия са капитанът Цунами, Асен Митков и Карлос Охене. Последните двама стартираха в полузащитата в неделя вечер срещу Славия, а Цунами действаше в отбрана.
Костадинов е много ценен на Веласкес. Той е обединителна фигура в състава. И именно 34-годишният футболист дръпна мотивационна реч преди дузпите на реванша с Апоел Беер Шева. До момента Георги игра във всички мачове на тима в Лига Европа, както и срещу Монтана (5:0) и Септември (2:1) в Първа лига.
"Вторият отбор" на Челси и още куп тежки съперници чакат Левски на входа за Лига на конференциите
ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ
виж всички

Коментари