Бижу на Боби Цонев и автогол на Валери Божинов: Левски и Ботев (Пловдив) не се победиха

Снимка: Yulian Todorov/ LAP.bg

4102 0

Левски и Ботев (Пловдив) завършиха при равенство 1:1 в приятелска среща между двата отбора, играна на стадион "Георги Аспарухов". Успехът за "сините" бе съвсем близо, след като Борислав Цонев ги изведе напред в резултата с красиво изпълнение от пряк свободен удар малко преди края на първото полувреме - в 42-рата минута.

Идентично, но за втората част - 3 минути преди края ѝ "канарчетата" също нанесоха своя удар. Виктор Генев засече с глава центриране от ъглов удар. Стражът на "сините" Николай Кръстев се намеси неубедително, а след това Валери Божинов опита да изчисти топката, но я заби мощно в мрежата си.

Двата отбора изиграха двуостър сблъсък, като можеха да паднат и още голове, но в хода на двубоя Мите Цикарски и Емануел Току се отчетоха с пропуски в отлични ситуации. Левски пък можеше и да удвои своя аванс в резултата, но Билал Бари нацели напречния стълб след изстрел с глава.

Левски: Пламен Андреев, Ивайло Найденов, Симеон Славчев, Георги Александров, Патрик-Габриел Галчев, Радослав Цонев, Борислав Цонев, Марин Петков, Мартин Петков, Димтров, Билал Бари

Ботев (Пловдив): Георги Аргилашки, Атанас Чернев, Станислав Работов, Виктор Генев, Филип Филипов, Мите Цикарски, Дилан Мертенс, Николай Минков, Емануел Току, Маркиньос, Антоан Бароан