Берое пречупи Левски в Стара Загора и се доближи до лидерите в Първа лига

Снимка: Оф. сайт на Левски

3361 0

Столичният гранд Левски загуби гостуването си на Берое с резултат 2:1 в отложен мач от Първа лига. С две попадения за заралии се отчете Алуин Фал, докато за "сините" се разписа Паулиньо.

В 26-ата минута домакините излязоха напред в резултата след груба грешка на Тома Даске и гол на Фал с глава. 12 минути по-късно Левски изравни резултата, след като Паулиньо вкара в мрежата на Берое, макар и с не малко доза късмет.

В началото на второто полувреме гол на Хасани бе отменен заради игра с ръка, която остана невидяна от главния арбитър Георги Иванов, но бе забелязана от страничния рефер, който веднага "подсказа", че голът е нередовен. В 63-ата минута обаче Берое все пак излезе напред, като голът отново бе дело на Фал.

След победата Берое се изкачи до шестото място в Първа лига с актив от 21 точки (от 13 изиграни мача). Левски пък остава на 11-о място с едва 14 пункта, регистрирайки осмата си загуба за сезона (от 14 изиграни мача).

ПРЕДИ СРЕЩАТА:

В първия мач през сезона между тези два тима победата взеха старозагорци, които победиха на "Герена" с 2:0. Сега 'заралии" имат проблеми с контузени играчи в лицето на Душан Перниш, Карлос Охене, Никола Маринов и Радослав Апостолов. Освен това, подготовката на тима е засегната от сериозните проблеми, които коронавирусът нанесе на Берое.

Треньорът на "сините" Славиша Стоянович също има кадрови проблеми преди гостуването. Той не може да разчита на контузените братя Цоневи, на Симеон Славчев, Адриан Краев и Мартин Петков. Сърбинът започна с престижен успех втория си период на "Герена" - 1:0 над Локомотив (Пд), но във втория мач възпитаниците му загубиха от Арда с 1:2 у дома.

Берое: Генадий Ганев, Теди Мезаг, Александър Цветков, Ерсон Диас Коста, Гаюс Макоута, Алиун Фал, Илиас Хасани, Александър Василев, Стив Фуртадо, Георги Ангелов, Иван Минчев

Левски: Николай Михайлов, Алекс Петков, Живко Атанасов, Мартин Райнов, Ивайло Найденов, Паулиньо, Найджъл Робърта, Тома Даске, Орлин Старокин, Илия Юруков, Станислав Иванов