Бабатунде се развихри пред погледа на Спас Русев

Снимка: Официален сайт "Левски"

1138 0

Левски записа успех с 2:1 срещу Уйпещ във втората контрола на "сините" от лагера на тима в Кипър пред погледа на собственика на тима Спас Русев.

Победата дойде след два гола на Бабатунде Адениджи в 43-ата и 51-ата минута на мача.

Срещата започна много равностойно, като в 14-ата минута бе и първата ситуация в мача. Мехди Бурабия центрира от пряк свободен удар, а Костадинов и Адениджи се разминаха да засекат топката в мрежата на унгарците. В 20-ата минута Амаду Сукуна излезе сам срещу вратаря на Уйпещ, но ударът му бе отразен.

"Сините" наложиха преса в половината на противника, като в 29-ата минута Бурабия центрира добре от корнер към Давид Яблонски, който стреля, но ударът мина встрани от вратата.

Добрата игра на "сините" даде резултат в 43-ата минута. Бурабия изведе Адениджи, който излъга бранител и отбеляза.

Второто полувреме започна ударно, като езервата Франсис Нар пропусна да направи резултата 2:0. Крилото елиминира съперник, но стреля над вратата. В 51-ата минута обаче Антонио Аниете подаде с пета към Адениджи, който от близка дистанция вкара втория си гол в сблъсъка.

В 58-ата минута Уйпеш намали резултата. На два пъти стражът Николай Кръстев спаси, но топката рикошира в Сърджан Лукин, а след това Килиан Азар я вкара от непосредствена близост за 2:1.