Снимка: Официален сайт на Левски

1935 0

Отборът на Левски започна с равенство 2019 година. "Сините" завършиха 1:1 с руския УФА. Попадението за столичани отбеляза Н'Кололо, който в момента кара проби в отбора. Резервата Ловро Бизяк изравни от дузпа в 56'. Магнар Одеегард, който също е на проби, взе участие, а юношата на клуба - Ники Михайлов направи повторен дебют.

През първата част отборът на Славиша Стоянович изцяло доминираше на терена и държеше повече топката. В 20' Жордан Н'Кололо изпълни перфектно фаул над стената от около 19-20 метра, за да открие резултата. През първата част руснаците изобщиха не затрудниха Михайлов и показаха доста слаба игра. В 30' Серджиу Буш свали с глава една центрирана топка, но Йодегаард стреля на вратата.

На почивката влязоха Николай Кръстев, Милош Цветкович, Жерсон Кабрал, Станислав Костов, Иван Горанов, Давиде Мариани, Хали Тиам и Нуно Рейш на местата на Николай Михайлов, Ивайло Найденов, Магнар Йодегаард, Луи Нганиони, Антони Белмонт, Илия Юруков, Жордан Н'Кололо и Серджиу Буш. В 56' УФА изравни резултата. Николай Кръстев я направи срещу откъсналия се сам срещу него Ловро Бизяк, но преди това грешката бе на Давиде Мариани. Именно Бизяк изравни.

След попадението УФА погледна по-смело към вратата на Левски. Дори и нацелиха гредата след изстрел на Кротов. В 82' отново той се озова сам срещу Кръстев, но стражът спаси. В самия край пък удар на Станислав Костов бе избит от голлинията.