23 години от големия погром на Левски над ЦСКА

Снимка: YouTube

1805 0

На днешния ден през 1994 г. Левски разгромява ЦСКА със 7:1 и това остава една от паметните дати за левскарите.

"Сините" разбиват "армейците" пред пълните трибуни на "Васил Левски". Така за втори път в своята история "Левски" реализира седем пъти в мрежата на най-големия си противник.

Срещата започва обещаващо за феновете със зрелищен гол на Илиан Илиев със задна ножица. На това „армейците“ отговорят с гол  на Петър Михтарски, гол, който само дразни "сините". Сираков вкара за 2:1 от дузпа, а до края на първото полувреме "сините" нанизват още два гола чрез Даниел Боримиров и отново Сираков.

И след почивката Левски продължава да гази. В 64-ата минута Боримиров прави резултата до 5:1, но Сираков не е казал последната си дума - следва още един негов гол от дузпа в 79-ата, а в 90-ата той вкарва след разбъркване пред вратата на ЦСКА четвъртото си попадение в мача.