15 години от обрата на Левски над Удинезе (ВИДЕО)

Снимка: БГНЕС

2622 0

На този ден преди 15 години Левски записва исторически успех. "Сините" побеждават Удинезе в мач-реванш от 1/80-финалите на Купата на УЕФА с 2:1 и след нулево реми в първия мач се класират за 1/4-финалите на турнира. Официалният сайт на "сините" си припомни двубоя в свой материал.

Реваншът започва лошо за българския тим, след като в 22-та минута Тисоне остава непокрит от защитата и извежда италианците напред в резултата. Десет минути по-късно Христо Йовов пропуска от чиста позиция преди 40 000 зрители на Националния стадион "Васил Левски"

В началото на второто полувреме обаче Левски натиска съперника си и в 54-ата минута Даниел Боримиров изравнява резултата. 12 минути след това Игор Томашич засича центриране от Лусио Вагнер отляво и донася победата на Левски. Пълният обрат позволява на тима да влезе сред най-добрите 8 на турнира.