Тайни от БГ елита: Как 2 милиона борч спряха Любо Пенев за мач на ЦСКА


Тайни от БГ елита: Как 2 милиона борч спряха Любо Пенев за мач на ЦСКА

2994 0

"Тайни от БГ елита" е рубрика на Sportlive.bg, в която разказваме любопитни и малко известни истории, свързани с българския футбол.

На 5 май ЦСКА навърши 77 години. По този повод се връщаме към една от емблематичните и скандални случки в историята на клуба. Годината е 2009-а. Любослав Пенев е треньор. На "червените" предстои мач от Лига Европа срещу английския Фулъм.

Любо Пенев не може да пътува с ЦСКА за Лондон

Ден преди двубоя става ясно, че бившият национал не може да пътува с отбора за Лондон. Причината - решение на Бургаския административен съд, който налага забрана на наставника на "червените" да напуска страната. Заповедта, издадена от съдия Павлина Сойчева, е във връзка с необслужване на кредит от страна на Пенев към СИБанк, възлизащ с лихвите на над 2 млн. лева. Съгласно нея трябва да бъдат иззети личните документи на Любо и да му се наложи забрана за излизане от страната.

ОЩЕ: Тайни от БГ елита: Преди 19 години ЦСКА печели Купата след кървава драма на "Васил Левски"

Мишел Платини

Съдът отхвърля искането на адвоката на Пенев Михаил Хаджиянев за спиране действието на заповедта като незаконосъобразна, след като от приведените доказателства става ясно, че дългът е обезпечен с недвижим имот-парцел, снабден с нотариален акт.

Хареса ли ви тази новина? Не пропускайте важните новини за деня в българския футбол – последвайте специалния ни канал във Viber ТУК!

Проблемът е разрешен от тогавашните босове на тима - Димитър Борисов и Иво Иванов, собственици на сметопочистващата компания "Титан Ас", която предоставя финансови гаранции пред властите, за да може наложената забрана да отпадне. Освен това по информация на медиите треньорът на "червените" е внесъл 50 000 лева.

Любослав Пенев и Димитър Пенев

Двубоят от група “Е” на турнира Лига Европа е с начален час 22:05 ч. Ел Голеадор се появява на "Крейвън Котидж" чак за второто полувреме. През първите 45 минути на мача телевизионните камери няколко пъти акцентират, че наставникът не е на резервната скамейка и отборът е ръководен от тогавашния му помощник Радослав Здравков.

ЦСКА губи от Фулъм с 0:1

ЦСКА губи от Фулъм с 0:1. Единственото попадение реализира Золтан Гера още в 15-ата минута. Дани Мърфи пропусна дузпа за домакините в деветата минута.

"Червените" финишират последни в групата с 1 точка, спечелена именно с Фулъм, но в София, когато мачът завършва 1:1. Освен това тимът записва по две загуби от швейцарския Базел - 1:3 и 0:2 и италианския Рома - 0:3 и 0:2.

ОЩЕ: Тайни от БГ елита: Как Баба Ванга спаси Наско Сираков от най-страшното?

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от ЦСКА

В мач с 6 гола: Да вкараш с ЦСКА срещу Атлетико Мадрид на 34 години (ВИДЕО)

Най-възрастният голмайстор в историята на ЦСКА е Тодор Янчев, който на 37 години, 4 месеца и 10 дни се разписва...

Най-четени новини

виж всички