Страхотен ЦСКА “умъртви” Базел с контраатаки и преса, младите пак блестят (ВИДЕО)

Снимка: Официален Фейсбук на ЦСКА

9890 0

ЦСКА не остави шансове на швейцарския гранд Базел по време на лятната си подготовка в Австрия и записа втори пореден успех с 1:0. Преди броени дни “червените” се наложиха със същия резултат над румънския Ботушани, а днес го стори срещу много по-класния съперник, който изигра последната си контрола на австрийска земя.

Единственото попадение в двубоя бе дело на Тобиас Хайнц след 47 минути игра, който се възползва от чудесния рейд на Жираир Шагоян по левия фланг.

Страхотно впечатление пред десетките “червени” фенове в Каметен през първата част оставиха още Марселино Кареасо и Марк-Емилио Папазов, като първият даваше начало на атаките, а вторият ги завършваше. Неофициален дебют направи и второто ново попълнение през лятото - Сейни Санянг, който в рамките на полувреме допусна само една грешка, но от нея не произлезе нищо.

През втората част се стигна до куп промени от страна на Саша Илич и съперникът взе от части инициативата в двубоя. Символичният гост стигна до попадение след броени секунди, но то бе отменено поради нарушение срещу Евтимов. В последния четвърт час Базел нацели гредата, но ЦСКА също имаше своите попадения и още през първото полувреме пропусна куп положения.

Пред ЦСКА предстоят още две контроли на австрийка земя по време на лагера - на 4 юли (вторник) - срещу Карабах от Азербайджан, а 4 дни по-късно ще премери сили с местния WSG Тирол.

След по-малко от 120 секунди Шагоян бе изведен по левия фланг и напредна, но ударът му не затрудни опитния Марвин Хитц. "Червените" от самото начало се радват и на солидна от родни запалянковци, които по всяка вероятност са пристигнали от Австрия и Германия в алпийския курорт.

Не след дълго подвизаващият се като централен нападател в двубоя - Папазов, се озова пред голово положение след разбъркване в наказателното поле, но Хитц отново се справи.

Натискът чрез младия българин продължи и той бе напът да се отчете със страхотно попадение преди да изминат и 10 минути, но опитът му от въздух премина близко покрай напречната греда.

Video edited on Kapwing

След четвърт час комбинация между младоците Шопов - Папазов - Шагоян, завърши със стрелба от дистанция на арменеца, но противниковият страж отново отрази добрия опит.

В 30' Петров се възползва от избита топка пред наказателното поле и засече от въздуха кълбото. Силният му удар попадна право в Хитц.

В следващите 180 секунди ЦСКА направи 2 добри контраатаки чрез Кареасо, като при първата Хайнц реши да завършва индивидуално. Междувременно дебютиращият неофициално Санянг се представяше на ниво, но допусна груба грешка при нападение на Базел. Стигна се обаче само до корнер.

Саша Илич извърши куп промени на полувремето, като Димитър Евтимов допусна попадение след броени секунди. Главният арбитър обаче отсече моментално, че е имало нарушение на Хунцикер срещу родния страж.

ГОЛ! След 120 секунди ЦСКА най-накрая успя да открие резултата чрез звездата Тобиас Хайц. Той се възползва от чудесния рейд на Шагоян по левия фланг, който отне топката около центъра на терена и на спринг се впусна в нападение. Острото му ниско центриране бе засечено от норвежеца за 1:0!

След по-малко от 10 минути символичните гости имаха възможността да изравнят чрез Хунцикер и Авдухалу, но Евтимов реагира страхотно и отрази опитите.

56-тата минута можеше да се окаже ключова за "червените" след страхотна комбинация между Хайнц и Шагоян, но ударът на арменеца се озова право в тялото на Салви и той отрази в корнер.

След точно час игра при поредните смени на Илич се стигна до нов чудесен шанс за родния тим, в който участие взеха Антонов и Жабов при развитието на атаката, докато Александров не успя да реализира след удар от въздуха при високо центриране.

Появилият се от резервната скамейка Калафори се отчете с греда за Базел в 75-тата минута, след като засече с глава центриране от корнер.

ЦСКА: 1. Густаво Бусато (в), 4. Менно Кох, 6. Християн Петров, 20. Асен Дончев, 3. Сейни Санянг, 7. Джонатан Линдсет, 8. Станислав Шопов, 14. Тобиас Хайнц, 23. Жираир Шагоян, 24. Марк-Емилио Папазов, 26. Марселино Кареасо.

Резерви: 12. Марин Орлинов (в), 25. Димитър Евтимов (в), 19. Иван Турицов, 22. Енес Махмутович, 30. Александър Бучков, 13. Илиан Антонов, 15. Тибо Вион, 16. Георги Чорбаджийски, 18. Симеон Александров, 21. Амос Юга, 27. Павел Жабов.

Базел: 1. Марвин Хитц, 4. Арнау Комас, 5. Михаел Ланг, 10. Жан-Кевин Аугустин, 14. Брадли Финк, 25. Фин Ван Бреемен, 28. Жилберт Фьогел, 34. Таулант Джака, 35. Аарон Акале, 37. Леон Авдухалу, 42. Сеяфалах Лтайеф

Резерви: 13. Мирко Салви, 15. Андрин Хунцикер, 20. Фабиан Фрай, 22. Серхио Лопес Галаче, 29. Огечукву Ониегбуле, 30. Антон Каде, 31. Арлет Зе, 33. Рикардо Калафори

А днешният съперник е повече от познат за "червените", след като през миналия сезон се изправиха един срещу друг в Лигата на конференциите. В първия мач ЦСКА победи с 1:0 в София, но в реванша допуснаха загуба с 2:0.

Очаква се днес своя неофициален дебют да направи един от новите в отбора - Сейни Санянг. Амос Юга и Енес Махмутович ще пропуснат срещата, както и Дюкенс Назон и Бисмарк Чарлс, който се контузи в предния двубой. Българският тим ще остане в Австрия до 9-и юли, където след днешната провека ще изиграе още 2 мача - срещу Карабах и срещу ВШГ Тирол.