Срам! ЦСКА е яловецът на Европа

Снимка: БГНЕС

6116 2

ЦСКА е най-яловият тим от всички участници в елитни първенства в Европа, установи проверка на вестник "Преса". Със своите 8 двубоя и общо 742 минути игрово време без гол в противниковата врата "червените" чупят не само собствени и национални, но и международни достижения от началото на календарната година.

Единственият друг тим, който още не реализирал гол в елитен шампионат на Стария континент, е предпоследният във Финландия ВПС. За 2015 г. обаче скандинавците са изиграли само един мач и са го загубили с 0:1.

Дори отбори, които се намират в тежка криза, все пак са съумели да намерят пътя към противниковата врата - пример е косовският Трепча Митровица, който от януари досега има 7 поредни загуби и 3 вкарани гола. В серия от по 4 поражения, но и с по едно попадение в актива, са латвийските Мета и Гулбене.

Статистиката на "армейците" можеше да не е толкова черна, ако при 0:1 от Литекс в 27-ата минута на мача в Ловеч редовният гол на Стефан Николич бе зачетен. Страничният рефер Георги Дойнов обаче осуети празника на столичани, като развя флага за засада, макар да нямаше такава. По-късно Данило Асприля се разписа за втори път в двубоя за крайното 2:0.

Това бе първият успех на "оранжевите" над ЦСКА от далечния 2 март 2013 г., когато биха със същия резултат в София. Така те прекъснаха серия от 6 загуби и 1 равенство от "армейците" при обща голова разлика 0:7 в периода.