Славия вдигна гащите и обърка шампионския план на ЦСКА

10738 0

Славия препъна и втория кандидат за титлата. След като в началото на октомври измъкна 0:0 като гост на Лудогорец, днес направи същото на "Българска армия" срещу ЦСКА. "Белите" демонстрираха марковия си белег за 101-годишната си история - те могат да загубят от всеки и в същото време да затруднят най-добрите. ЦСКА пък демонстрира, че съвсем не е толкова солиден дори за българските стандарти тим, колкото изглеждаше преди седмица във Вечното дерби. Разликата между столичани и Лудогорец вече е 5т.

Стойчо Младенов стартира със състава, победил с 3:0 Левски. Единствено Борис Галчев бе заменил в халфовата линия наказания Маркиньос. Очакванията, че лидерът в класирането ще вземе лесен успех срещу намиращия се в дъното тим на Славия, бързо се оказаха неточни. Първото полувреме премина в класическия за ЦСКА стил до този момент през сезона, истинско дежа вю. Този път обаче нещата продължиха в същия дух и през втората част.

За да бъдат нещата съвсем в познатото русло, ЦСКА притискаше противника основно чрез статични положения. В 12-ата минута след корнер вратарят на гостите Емил Петров бе неубедителен, но в последния момент бранител на "белите" изчисти. Стражът стабилизира играта си и спаси удар на Серджиу Буш в 16-ата минута, а малко по-късно Тони Силва оптрави хубав удар, преминал обаче покрай вратата.

Първият удар за Славия бе в 21-ата минута, отправи го бившият играч на ЦСКА Мишел Платини. Отново "белите" имаха добър шанс пет минути по-късно. Фернандо Да Силва центрира коварно от пряк-свободен удар, а всички играчи в наказателното поле се разминаха, вкл. и вратарят Дивиш.

ЦСКА имаше най-добрия си шанс преди почивката в 36-ата минута. Серджиу Буш изскочи зад защитата при спорно положение за засада, но стреля силно право в тялото на Емил Петров.

Най-чистото положение обаче дойде за Славия. В 38-а минута Иван Вълчанов финтира и намери Фернандо Дос Сантос в наказателното поле, а Якуб Дивиш сякаш абсолютно инстинктивно спаси по фамозен начин. След корнера Кире Ристевски отбеляза, но страничният съдия Веселин Мишев правилно маркира засада.

ЦСКА започна по-активно второто полувреме. В 48-ата минута Борис Галчев изведе Венци Василев отдясно, той продължи към Серджиу Буш, но топката се оказа неточна за останалия непокрит нападател.

В 52-ата минута ЦСКА поиска да реши нещата с дузпа. Серджиу Буш падна в наказателното поле след съприкосновение с Димитър Пиргов, съдията Ставров реши, че нарушение няма и сякаш бе прав.

В 62-ата минута Тони Силва се разходи през защитата на Славия и подаде към Луис Соарес, той стреля, Петров отново бе акуратен в действията си.

С напредването на времето играта започна да се накъсва, а в ЦСКА видимо се изнервиха от неудовлетворителния развой. В тези минути около трите хиляди фенове на стадиона дадоха всичко от себе си със скандиранията си да подкрепят затруднения тим на "армейците".

В 76-ата минута Емил Петров направи поредното си качествено спасяване след удар на резервата Еденилсон Бергонси. Освен него в игра се появи и Антон Карачанаков.

Oтново Бергонси в 79-ата минута пропусна, след като се озова на удобна позиция, но ударът му с глава мина високо над вратата.

В 87-ата минута ЦСКА се тюхкаше след изключителен пропуск. Антон Карачанаков центрира от корнер, защитата на "белите" изби, а пред наказателното поле Тончи Кукоч намери топката от воле и с мощен удар разтресе напречната греда зад Емил Петров.

Драмата бе пълна, когато две минути по-късно Еденилсон Бергонси изчисти топката от голлинията на ЦСКА след удар на Димитър Везалов. Якуб Дивиш бе преодолян.