ЦСКА не успя да победи и Берое в Първа лига в генералната репетиция преди ЧФР Клуж

Снимка: Оф. сайт на ЦСКА

7111 0

ЦСКА и Берое не успяха да се победят в дербито на кръга от българската Първа лига. Двата тима завършиха при равен резултат 1:1, след като заралии поведоха в резултата, но допуснаха изравняване. Така никой от тях не успя да се възползва от равенството на Лудогорец по-рано през деня срещу Царско село.
По този начин "армейците" остават на точка от днешния си съперник и с 1 място по-надолу, заемайки 4-ата позиция. Само след няколко дни предстои и първият двубой на "червените" от груповата фаза на Лига Европа - домакинство срещу румънския шампион ЧФР Клуж.

СЪСТАВИ

ЦСКА: 1. Густаво Бусато – 7. Енрике Рафаел, 10. Стефано Белтраме, 11. Петър Занев (к), 15. Тибо Вион, 17. Адалберто Пеняранда, 18. Брадли Мазику, 21. Амос Юга, 22. Али Соу, 24. Джером Синклер, 26. Валентин Антов​

Берое: 1. Християн Василев – 5. Теди Мезаг, 6. Александър Цветков (к), 10. Гаюс Макута, 11. Алиун Фал, 18. Илиас Хасани, 19. Александър Василев, 20. Стив Фуртадо, 22. Октавио Мантека, 25. Георги Ангелов, 29. Еривалдо Ферейра​

КЪДЕ ДА ГЛЕДАМЕ ДЕРБИТО ЦСКА - БЕРОЕ?

48' - 0:1! Берое повежда в резултата след гол само няколко секунди след началото на втората част. Макута бе оставен непокрит на втора греда и за него не бе проблем да насочи топката от полученото центриране в мрежата на Бусато.

В 53-ата минута Християн Василев спаси своя отбор, след като се намеси великолепно при удар на Енрике Рафаел и изби в ъглов. След неговото изпълнение обаче Валентин Антов намери топката и изравни резултата - 1:1!

В 57-ата минута Али Соу отново се озова сам срещу Християн Василев, но леко встрани от вратата. Стражът се справи и отклони удара на нападателя в корнер. Само секунди по-късно той отново се намеси, този път след удар на появилия се като резерва Жул Кейта от нулев ъгъл.

С напредването на времето в двубоя футболистите на Стамен Белчев налагаха все повече своя контрол и атакуваха все по-настойчиво. Тези на Димитър Димитров - Херо пък опитваха да накъсват темпото чрез фаулове и забавяне на играта. Али Соу се отличи с няколко пропуска. Въпреки това, добавеното време бе учудващо малко - едва 4 минути. В него Али Соу имаше нова добра възможност от трудна позиция с глава, но стреля покрай вратата.

Още в 3-ата минута ЦСКА стигна до чудесна възможност да излезе напред в резултата. Али Соу се озова сам срещу Християн Василев, но се забави твърде много и опитът му за прехвърлящ удар срещна тялото на вратаря. Гостите отговориха само няколко секунди след това. Цветков изведе по великолепен начин Ферейра, който опита центриране, Бусато се намеси.

В 18-ата минута Антов подаде слабо към Бусато в собственото си наказателно поле, а стражът хвана топката с ръце. Логично, бе отсъден непряк свободен удар в наказателното поле на ЦСКА. Заралии обаче го изпълниха по разочароващ начин и не се възползваха.

В 23-ата минута Енрике добре проби отдясно, навлезе в наказателното поле и върна успоредно към Синклер, който обаче не успя да уцели топката добре и стреля в аут. Секунди по-късно капитанът Петър Занев стреля отдалеч силно, но Василев се справи. След това Белтраме също опита своя късмет от далечна дистанция, но изстрелът мина малко над вратата.

В 35-ата минута Макута осъществи страхотен пробив, след като се възползва от неубедително подаване към Вион. Именно вторият не успя да го спре впоследствие, като негови съотборници му се притекоха на помощ и в крайна сметка в последния възможен момент го спряха.В края на първата част Али Соу отново имаше добра възможност. Гамбийският нападател обаче остана на милиметри от топката и не успя да я засече в опразнената пред него врата.

За "армейците" това е генерална репетиция преди началото на срещите от груповата фаза на Лига Европа, след като тимът посреща у дома румънския шампион ЧФР Клуж след 5 дни (22.10). Същевременно ЦСКА не може да си позволи резултат, различен от победата днес, тъй като отборът се намира в 4 поредни мача без победа в Първа лига.

Берое също не се намира в най-добрата си форма, като пристигна на "Българска армия" след две поредни загуби в първенството. Трябва да се отбележи обаче, че и при "червени", и при "зелени", съперниците бяха сред най-добрите възможни при негативните резултати (изключение прави Етър, който взе точка от ЦСКА).

Новото попълнение на "армейците" Тибо Вион вероятно ще направи дебют като титуляр, а шанс да се появи през второто полувреме може да получи и някое от най-новите попълнения на ЦСКА - пристигналите от Уотфорд Адалберто Пеняранда и Джером Синклер.