Новакът Монтана обърна ЦСКА насред "Българска армия"

Снимка: Официален сайт на ЦСКА

1826 0

ЦСКА  допусна изненадваща загуба от новака в Първа лига Монтана в лятна контрола, играна на стадион "Българска армия". "Червените" на два пъти повеждаха чрез Али Соу и Валентин Антов, но гостите успяха да изравнят чрез Борислав Балджийски и Николай Минков, за да вкарат победен гол в 90-ата минута. Преди началото на мача беше представен отборът на "червените" за следващия сезон. Бяха представени петимата нови (Юга, Матей, Санкаре, Евтимов и Кейта), а Валентин Антов бе обявен за новия капитан на столичани.

ЦСКА натисна от първата минута и бе близо до гола още в 9', но ударът на Соу срещна лявата греда и после бе уловена от вратаря. Четири минути по-късно обаче нападателят се разписа, след като получи чудесен пас по земя в наказателното поле от Рафаел.

Монтана стигна до изравнително попадение малко неочаквано, тъй като "червените" не намалиха темпто в атака. В 34' Санкаре изгуби топката в средата на терена, след което Димитър Илиев излезе сам срещу вратаря. Матей успя да избие с умел шпагат, но при падането си играчът на Монтана успя да прати топката в краката на Балджийски, който не сгреши на празна врата - 1:1. В ситуацията играчи на ЦСКА имаха претенции за засада на Балджийски, но такава не бе отсъдена.

Минута преди края на първото полувреме "червените" си върнаха аванса чрез новия си капитан. След разбъркване в наказателното поле на новака в Първа лига той се ориентира най-добре и прати топката в мрежата на Орлинов.

Монтана обаче успя да стигне до равенството през второто полувреме. В 74' Тасев напредна, центрира отдясно в наказателното поле, а Николай Минков елегантно матира новия вратар на "червените Евтимов, влязъл след поивката.
Съставът на ЦСКА: 1. Густаво Бусато (в), 19. Иван Турицов, 26. Валентин Антов (к), 18. Брадли Мазику, 2. Юрген Матей, 21. Амос Юга, 17. Тонислав Йорданов, 20. Тиаго Родригес, 13. Юнус Санкаре, 7. Енрике Рафаел, 22. Али СоуМонтана обаче успя да стигне до равенството през второто полувреме. В 74' Тасев напредна, центрира отдясно в наказателното поле, а Николай Минков елегантно матира новия вратар на "червените Евтимов, влязъл след поивката.

Монтана обаче успя да стигне до равенството през второто полувреме. В 74' Тасев напредна, центрира отдясно в наказателното поле, а Николай Минков елегантно матира новия вратар на "червените" Евтимов, влязъл след почивката. Тимът от Северозапада шокира вицешампиона на България в последната минута на редовното време, стигайки до пълен обрат. Автор на попадението беше Владимир Айтов.

Съставът на ЦСКА: 1. Густаво Бусато (в), 19. Иван Турицов, 26. Валентин Антов (к), 18. Брадли Мазику, 2. Юрген Матей, 21. Амос Юга, 17. Тонислав Йорданов, 20. Тиаго Родригес, 13. Юнус Санкаре, 7. Енрике Рафаел, 22. Али Соу