Мечтан старт на контролите за ЦСКА (ВИДЕО)

Снимка: Официален сайт на ЦСКА

936 0

ЦСКА се наложи с 2:1 над Локомотив (Москва) в първата си контрола от зимната подготовка. От самото начало на мача ЦСКА контролираше събитията на терена, но головите положения през първата част бяха малко на брой.

Вратарят на Локомотив (Москва) отрази опасни удари на Рубен Пинто и Преслав Йорданов, докато Георги Китанов нямаше нужда да се намесва.

След почивката руският гранд откри резултата след неразбирателство в армейската защита. Червените обаче показаха характер и обърнаха негативния развой в оставащите минути. Само три минути по-късно Руи Педро реализира след бърза атака, която завърши с центриране на Станислав Манолев и така равенството бе възстановено.

В следващите минути Стамен Белчев замени целия състав, а Тонислав Йорданов направи своя абсолютен дебют за първия отбор на ЦСКА. Именно той донесе и победата на армейците след брилянтно изпълнение в 85 минута. Тогава Румен Руменов проби, но бе спрян от защитата на Локомотив. Топката попадна в Йорданов, който с външен фалц прехвърли вратаря и донесе престижната победа за ЦСКА.

В срещата взеха участие всички състезатели, които се готвят в Испания, с изключение на Милчо Ангелов, Александър Конов и Ангел Лясков, които имат здравословни проблеми. Следващата приятелска среща на ЦСКА е на 26 януари (четвъртък) срещу Рубин (Казан).

ЦСКА - Локомотив (Москва) 2:1 by bgsport

ЦСКА: 12. Георги Китанов, 3. Антон Недялков, 4. Божидар Чорбаджийски, 5. Рафаел Перес, 11. Станислав Манолев, 6. Рубен Пинто, 20. Петрус Бумал, 22. Никола Колев, 10. Арсенио Нунеш, 26. Густаво Кулма, 9. Преслав Йорданов (19. Кирил Десподов, 7. Диого Виана, 21. Руи Педро, 17. Давид Симао, 23. Александър Дюлгеров, 2. Стойчо Атанасов, 18. Александър Георгиев, 1. Слави Петров, 8. Румен Руменов, 16. Красимир Станоев, 25. Тонислав Йорданов)