Интернационален ЦСКА гледа от върха след 4:0 над българския Хасково

38246 1

ЦСКА пак гледа всички от върха след 4-ия кръг, след като не срещна особени трудности срещу новака в елита Хасково и го победи с 4:0. "Армейците" събраха десет точки след успеха, за който съдействаха капитанът Валентин Илиев в 23-ата, Тони Силва с красиво изпълнение в 34-ата, Аурелиен Йоахим в 88-ата и Буш в 92-рата минута. Впечатление в стартовия състав на ЦСКА направи, че осмина от единадесетте играчи бяха чужденци. Съперникът пък бе с изцяло български състав.

За Хасково това бе трета поредна загуба в шампионата, която ги прати под чертата на изпадащите.

В редиците на ЦСКА в този мач се бе завърнал капитанът Валентин Илиев, който отсъства дълго заради тежка контузия, докато Хасково бе на "Армията" без двама от лидерите си - Дончо Атанасов и Емил Ангелов.

Мачът на стадион "Българска армия" започна с лежерно темпо, като единственото, което раздвижи публиката през първите 10 минути, бе съобщението на диктора, че Левски вече губи с 0:1 от Берое. Първата възможност пред противниковата врата бе за ЦСКА. В 10-ата минута Попов намери Соарес по дясното крило, той влезе в наказателното поле и стреля, но край дясната греда. Преимуществото във владението на топката до този момент бе в полза на 31-кратните шампиони.

В следващите минути в играта на двата отбора липсваше някаква особена искра. Така се стигна до 23-ата минута, когато Ничев фаулира Карачанаков и Владимир Вълков отсъди пряк свободен удар за "червените". Карачанаков стреля, Валентин Илиев засече с крак и отблизо прати топката във вратата на Хасково за 1:0.

След попадението домакините отново намалиха темпото, което се оказа затишие пред буря. В 34-ата минута Тони Силва удвои преднината на "армейците" с феноменален гол от около 30 метра, който влетя под горната греда на Боян Пейков за 2:0. Няколко минути след това дейният Карачанаков осъществи страхотен пробив. Крилото премина четирима съперникови играчи и стреля, но ударът му бе блокиран и излезе в корнер. След изпълнението топката попадна у капитана Илиев, който обаче стреля слабо и право в ръцете на Пейков.

Второто полувреме започна с малшанс за ЦСКА. В 47-ата минута Апостол Попов изведе Буш в чудесна позиция, той стреля, но топката нацели напречната греда. Хасково не успяваше да намери път към вратата на Дивиш, а по ситуацията на терена изглеждаше, че третия гол за ЦСКА е само въпрос на време.

В 68-ата минута гостите все пак проведоха добра атака, Атанас Чепилов стреля от воле, но Дивиш внимаваше и изби. Боян Пейков спаси вратата си от трети гол с чудесна намеса в 80-ата минута след обстрел на Серджиу Буш. Малко след това и на Дивиш му се наложи да показва класа, след като Хубенов излезе сам срещу него, но чехът спаси. Стремежът на ЦСКА резултатът да стане класически в тяхна полза се материализира в самия край на мача. В 88-ата минута дебютантът Фелипе пусна пас в наказателното поле, резервата Йоахим стреля и преодоля Пейков за 3:0. В даденото от съдията продължение ЦСКА стигна до разгром. Стражът на Хасково изпусна топката след изпълнение на корнер и разбъркване, а головият нюх на Буш го позиционира на точното място, за да оформи крайното 4:0.