Гьозтепе си набеляза звезда на ЦСКА


Гьозтепе си набеляза звезда на ЦСКА
Снимка: Официална фейсбук страница на ЦСКА

3626 0

Гьозтепе е набелязал халфа на ЦСКА Джеймс Ето’о, след като е направил задълбочен и подробен анализ на родното първенство. Според Мач Телеграф скаути на “Спорт републик”, фирмата собственик на Саутхамптън, Гьозтепе и Валенсиен са търсили играчи през миналия сезон. В крайна сметка са си харесали Ето’о и Якуб Пьотровски, който обаче е разочаровал с формата си през пролетта.

Гьозтепе набеляза Джеймс Ето'о

Скаутите са обявили, че Ето’о е най-добрият футболист в Първа лига и отговаря на това, което Гьозтепе търси в новите си играчи.

Още: Душан Керкез настоява ЦСКА да му вземе национал, струващ близо 2 милиона

Джеймс Ето'о

Предполага се, че ЦСКА ще иска 3 милиона евро за камерунеца, след като той бе купен преди година за над 1 милион.

Турският отбор все още не е стартирал преговори с “армейците” за привличането на Ето’о. Според източника причината е бразилската звезда на тима Ромуло. Той се очаква да бъде продаден през лятото за между 14 и 20 милиона евро. От трансферът до голяма степен зависи бюджета на Гьозтепе за селекция. Предполага се, че след успешна продажба на бразилеца, турския тим ще започне преговори за Джеймс Ето’о.

Още: ЦСКА го прогони след голям скандал, а сега той ще играе в Лига Европа

Междувременно се говори, че и защитникът на “армейците” Лумбард Делова също може да продължи в турски отбор. Той е силно желан от Ризеспор. Смята се, че бранителят има сравнително ниска откупна клауза и това ще улесни евентуалните купувачи.

Делова обаче загатна в интервю, че може да се задържи при “червените”.

Не изпускай важна новина в света на българския футбол – последвай ни във Viber за най-актуалната информация, последни резултати и топ анализи!

ЦСКА е най-големият клуб в България. Сезонът беше труден като цяло за отбора, но за мен лично - много позитивен. Както спомена, бях включен в Отбора на сезона. Надявам се следващата година да станем шампиони, защото клуб като ЦСКА с такава огромна фенска база и история наистина го заслужава. Лятото е дълго. Имам още две години договор с ЦСКА. Досега имаше проявен интерес към мен, но нищо конкретно. Каквото и да се случи по-нататък - надявам се да бъде най-добрата стъпка за мен”, сподели бранителят.

Още: Летен трансферен прозорец в Първа лига 2025/26 - Берое с големи новини

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от ЦСКА

Локило от ЦСКА учи английски от Роналдо, играе с Бентеке и Заха, дебютира с горчиво 0:8

Сезонът в Първа лига вече започва да напредва, затова е време да Ви разкажем повече за новите надежди на големите...

Най-четени новини

виж всички