Дракула гледа ЦСКА в Турция

1359 0

Ангел Йорданеску, известен в Румъния и с прякорите Дракула и Генерала, наблюдава внимателно българския ЦСКА при загубата с 0:1 от Стяуа в контрола в Турция. Легендата на румънския колос отскоро е селекционер на националния отбор за трети път и в събота ще се изправи срещу България.

Йорданеску непрекъснато говореше с хора от щаба на Стяуа, който дава цели 7 национали за мача на 8-хилядния стадион в хотел "Мардан Палас", пише "Труд".

Историята вече помни двубой между Румъния и България с Йорданеску начело - на Евро'1996 победихме с 1:0 след гол на Христо Стоичков. Именно под ръководството на Йорданеску (317 мача, 155 гола за Стяуа) Румъния стигна до четвъртфинал на Мондиал-94, а ние ликувахме като четвърти в света.

Близо до румънския селекционер седеше и Александър Томов, собственикът на ЦСКА. "Няма значение резултатът, така искам да виждам отбора", рече шефът на "червените".