ЦСКА загря подобаващо за Първа лига, а Фернандо Каранга се завърна с... отменен гол (ВИДЕО)

Снимка: Ivan S. Ivanov / LAP.bg

11410 0

ЦСКА победи с минималното 1:0 Септември София в последната си контрола преди старта на Първа лига, играна на "червената" база в Панчарево. Единственият гол бе вкаран от бранителя Християн Петров в 57-ата минута/

Голямата новина на двубоя бе завръщането на Фернандо Каранга с "червената" фланелка. Новата деветка на "армейците" имаше няколко шанса да се разпише, но направи доста пропуски, а негов гол в 21-ата минута бе отменен заради нарушение срещу стража Димитър Шейтанов.

Цялостно родният гранд можеше да победи и с по-сериозна разлика. Футболисти като Джонатан Линдсет, Улаус Скаршем, Тобиас Хайнц, Матиас Фаетон, Майкъл Естрада и Данило Асприля също направиха няколко сериозни пропуска, които ако бяха реализирани, щяха да допринесат за финалния резултат в Панчарево.

ЦСКА завърши зимната подготовка с победа над Септември

ЦСКА приключва предсезонната подготовка с 4 победи и 2 загуби след 6 изиграни контролни срещи. Първото предизвикателство за момчетата на Нестор Ел Маестро в Първа лига се казва Ботев Враца, а срещата ще бъде на 18 февруари от 17:45 часа.

РАЗВОЙ НА ЦСКА - СЕПТЕМВРИ

Двубоят започна спокойно, а ЦСКА разиграваше добре. В 4-ата минута Виктор Очай отправи първия точен удар в мача. Той стреля от далечно разстояние, но не затрудни Димитър Евтимов. Малко по-късно Тобиас Хайнц центрира от ъглов удар в наказателното поле на първа греда, където Фернандо Каранга засече с глава, но над вратата на Димитър Шейтанов.

В 21-ата минута Тобиас Хайнц центрира от фал и топката стигна до Фернандо Каранга. Деветката на "червените" вкара топката във вратата, но главният арбитър отсъди нарушение срещу вратаря Димитър Шейтанов и попадението не бе зачетено. В 26-ата минута Матиас Фаетон също вкара гол, но бе в засада и той не бе признат.

"Червеният" натиск продължи. След половин час игра Джонатан Линдсет направи хубав пробив и топката попадна на крака на Скаршем, който от изгодна позиция прати изстрела си директно в Шейтанов. В 36' се стигна до ново положение за "армейците". Тобиас Хайнц излезе на стрелкова позиция в наказателното поле, но Шейтанов успя да опази вратата си.

Втората част също започна силно за ЦСКА. Още в 51-ата минута топката бе пратена в наказателното поле, където Джонатан Линдсет стреля, но кълбото рикошира и излезе в корнер, след който не последва нищо сериозно. Резултатът бе открит в 57-ата минута. След центриране от корнер най-съобразителен бе Християн Петров, който просто вдигна крак и добави кълбото в опразнената мрежа на Шейтанов за 1:0.

Влезлият като резерва трети страж на "червените" - Марин Орлинов трябваше да се намесва в 72-ата минута. Българският вратар отрази два последователни удара и съумя да запази вратата си чиста в тази ситуация.

В 81-ата минута ЦСКА можеше да вкара втори гол. Влезлите като резерви Данило Асприля и Майкъл Естрада комбинираха чудесно. Вторият обаче не съумя да вкара от непосредствена близост, след като противников футболист блокира удара му.

СЪСТАВИ

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов, 19. Иван Турицов, 2. Юрген Матeй (к), 6. Християн Петров, 15. Тибо Вион, 21. Амос Юга, 7. Улаус Скаршем, 14. Тобиас Хайнц, 10. Джонатан Линдсет, 11. Матиас Фаетон, 9. Фернандо Каранга

*Резерви: 1. Густаво Бусато, 12. Марин Орлинов, 22. Енес Махмутович, 4. Мено Кох, 13. Браян Кордоба, 3. Сейни Санянг, 17. Емануел Шакич, 26. Марселино Кареасо, 20. Мартин Стойчев, 30. Данило Асприля, 29. Майкъл Естрада

Септември София: 21. Димитър Шейтанов - 17. Мартин Стоянов, 5. Асен Георгиев (к), 4. Иван Арсов, 8. Захари Атанасов - 6. Виктори Очай, 13. Йордан Йорданов - 16. Симеон Александров, 10. Айкут Рамадан, 24. Борислав Маринов - 7. Мартин Тошев

*Резерви: 22. Страхиня Керкез, 3. Преслав Георгиев, 11. Иво Михайлов, 23. Йоан Гарвилов, 20. Николай Дросев, 25. Стефан Ристич, 18. Кубрат Йонашчъ

ЦСКА - Септември по ТВ: Къде да гледаме мача?

ПРЕДИ КОНТРОЛАТА

Футболистите на Нестор Ел Маестро изиграха 5 приятелски срещи през зимата, в които записаха 3 победи и 2 загуби:

• 12.01. ЦСКА 5:3 Литекс
  • 20.01. Корона Келце 2:0 ЦСКА
  • 25.01. ЦСКА 0:1 Трактор
  • 30.01. Тренчин 0:2 ЦСКА
  • 3.02. ЦСКА 2:1 Бохемианс

Септември София, който е лидер във Втора лига, пък завърши 1:1 с Локомотив София на 27-и януари и падна от Етър Велико Търново с 1:2 на 31-ви януари.