ЦСКА вкарва уникална клауза, с която всеки футболист ще бъде за пример!


ЦСКА вкарва уникална клауза, с която всеки футболист ще бъде за пример!
Снимка: Официален сайт на ЦСКА

3096 0

Ръководоството на ЦСКА сподели във вторник за уникалната клауза в договора на всяко едно ново попълнение. Футболистите ще бъдат обвързани с фондацията на клуба. 

Лапеня и Питас са първите

Всеки един от футболистите ще бъде ангажиран с кауза по свой избор, на която ще има ангажимента да бъде посланик и да се грижи. Новите попълнения ще имат до 30 дни да избератсвоята кампания и веднъж месечно да инициира активности, свързани с нея. 

Идеята на клуба

"Осъзнавайки отговорността на феномена ЦСКА пред обществото, вярваме, че всеки един футболист, независимо откъде идва, трябва да се придържа към разбиранията и добродетелите, превърнали се във философия на клуба. Добротворчеството, съпричастността, желанието да помогнеш и да направиш някого щастлив залягат отдавна като мисия на ЦСКА, който многократно е доказвал, че е повече от отбор. Сега, чрез клауза “Фондация ЦСКА”, всеки един от нашите играчи ще бъде ангажиран с кауза по свой избор, на която ще има ангажимента да бъде посланик и да се грижи. Сигурни сме, че за всяко едно от тези момчета съществува инициатива, която приема лично и с радост би подкрепяло. Самите те осъзнават, че трябва да бъдат примери за подражание за всички онези деца, фенове и странични наблюдатели, които следят развитието им далеч не само на терена.

Всеки футболист има на разположение 30 дни от подписването на клауза “Фондация ЦСКА” да избере своята кампания и веднъж месечно да инициира активности, свързани с нея. Всички играчи приеха идеята присърце. Щастливи сме, че нито един от тях никога не е отказал да помогне или да участва в стотиците благотворителни кампании, организирани от клуба ни през годините. Време е да преминем на следващото ниво и да бъдем пример за всички останали. Защото доброто е заразно", написаха от "Армията" в сайта на Фондацията. 

Още: Оставете капацитета настрана: Александров каза как ЦСКА ще има най-добрия стадион

Александър Томаш награждава двама с нови договори в ЦСКА

Финансова загуба с потенциал - ЦСКА "назад" с над 8 милиона лева

"Един ден и аз искам да пия джинове и на сутринта да съм на тренировка": Лапеня пожела да е като Пике

“Ще стана общ работник, но няма да играя за Левски”: Голям талант има рожден ден

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от Кратки истории

Лудост на Мондиал 2026! Футболист стана милионер за секунди след исторически момент

Още след първите няколко срещи на Мондиал 2026 е много възможно да е паднал най-скъпият гол в историята на футбола....

Най-четени новини

виж всички