ЦСКА се справи с първия по-сериозен тест, продължава на 1/8-финалите за Купата

Снимка: БГНЕС

1507 0

ЦСКА продължава напред в турнира за Купата на България. "Червените" се наложиха над гостуващия Нефтохимик с 3:1 и се класираха за 1/8-финалите в надпреварата. Това бе първият по-сериозен съперник за ЦСКА, след като до момента отборът не се беше изправял срещу отбори от "А" или "Б" група.

Армейците поведоха чрез попадение на Преслав Йорданов, а по-късно авансът им бе увеличен от Самир Аясс и Борис Галчев. Нефтохимик върна едно попадение чрез Любомир Любенов, но това бе всичко, което успя да направи в мача.

Първо полувреме

ЦСКА откри резултата в 17-тата минута на двубоя с едно от първите си по-опасни положения пред вратата на гостите. Точен бе Преслав Йорданов, който се разписа с глава след центриране на Борис Галчев.

Само две минути по-късно „червените“ можеха да удвоят аванса си. Галчев остана сам срещу вратаря на Нефтохимик, но не си поведе добре топката и Господинов улови.

ЦСКА продължи да създава повече голови възможности от своя съперник, но защитата на гостите се справяше с натиска.

В 35-тата минута пред Нефтохимик се откри добър шанс да изравни, но Чорбаджийски изчисти с глава центриране на Симеон Мечев.

Малко преди почивката дойде и един от спорните моменти в мача. Милен Кикарин бе съборен на границата на наказателното поле, след като бе дръпнат за фланелката от Тодор Гочев. Реферът обаче не отсъди нарушение, с което си навлече гнева на феновете на армейците и те започнаха да скандират „Мафия“.

Второ полувреме

В 53-тата минута Самир Аясс удвои преднината на своя тим. Преслав Йорданов овладя топката в наказателното поле, но при изстрела не успя да намери вратата на Господинов. Аясс обаче бе на точното място и направи добавка за 2:0.

Само две минути по-късно ЦСКА направи резултата класически. Капитанът на „червените“ Борис Галчев се разписа след груба грешка в защитата на „шейховете“. Авторът на втория гол Самир Аясс се отчете с асистенция.

В 61-та минута Нефтохимик върна един гол и намали изоставането си. Той бе дело на Любомир Любенов, който се разписа с глава след центриране от ъглов удар.

В 70-тата минута защитника на ЦСКА Божидар Чорбаджийски бе заменен принудително, тъй като получи контузия.

В последните минути Борис Галчев опита отново да се разпише, но ударът му мина над напречната греда.

ЦСКА - Нефтохимик 3:1

ЦСКА: Анатоли Господинов, Кирил Динчев, Божидар Чорбаджийски (70 - Виктор Райчев), Александър Бранеков, Милен Кикарин, Йордан Йорданов (80 - Иво Иванов), Борис Галчев, Самир Аясс, Павел Головодов (67 - Васил Попов), Преслав Йорданов, Николай Цветков

Старши треньор: Христо Янев

Нефтохимик: Йордан Господинов, Станислав Жеков, Любомир Любенов, Симеон Мечев (69 - Евгени Цачев), Ивелин Василев (79 - Симеон Байев), Станимир Андонов, Стефан Неделчев, Тодор Гочев, Борислав Борисов, Величко Величков, Живко Хаджиев

Старши треньор: Атанас Атанасов

Главен съдия: Боян Славков

Стадион: „Българска армия“, София