ЦСКА се потруди срещу Ботев Враца за първата си победа извън София

Снимка: Оф. сайт на ЦСКА

4486 0

ЦСКА успя да вземе първото си по-трудно изпитание от началото на сезона, като победи с 1:2 отбора на Ботев Враца в третия кръг на Първа лига. За "червените" откри Рафаел Енрике, а Даниел Генов изравни в края на първата част. През второто полувреме Али Соу се разписа за 1:2 и оформи крайния резултат. В предните два мача бяха в София и взеха 4 точки след 2:2 с ЦСКА 1948 и победа срещу Ботев Пд.

ЦСКА имаше великолепен шанс още в 1' на двубоя. Соу получи пас в дълбочина, преодоля Керчев, но Красимир Костов успя да спаси удара му. При последвалия ъглов отново Соу стреля, този път с глава, но отново вратарят на домакините се справи. В следващите минути последваха и няколко удара по посока на Бусато, но бяха прекалено безобидни.

"Червените" продължиха да са по-активни на терена, като в 16' Рафаел Енрике не успя да подаде точно към Кери, който излизаше на опразнена врата. Две минути след това отборът на Стамен Белчев откри резултата. След нова атака топката стигна до Греъм Кери, който подаде перфектно към Рафаел Енрике на далечната греда, а крилото не сбърка за 1:0. Малко след това Буров изчисти от голлинията удар на Кери.

В 30' Зехиров бе изведен зад гърба на отбраната, но острото му центриране беше блокирано от Юрген Матей. Постепенно врачани намериха своя ритъм и се противопоставяха все по-добре на ЦСКА. В 42' домакините получиха много добър шанс от пряк свободен удар от малко над 20 метра. Зад топката застана Чавдар Ивайлов, но изстрелът му беше блокиран, а добавката Христо Златински прелетя далеч над вратата на Бусато.

В края на полувремето Жеферсон бе принудително заменен от Петър Занев. Секунди след тази смяна се стигна и до изравнителното попадение. Зехиров опита да центрира отдясно, но  се получи повече като удар в близкия ъгъл на Бусато. Това изненада бразилския страж, който едва изби топката и тя попадна в краката на Генов, който без проблем вкара в празната врата за 1:1.

Две минути след подновяването на двубоя "червените" можеха да излязат напред в резултата. След бърза атака Енрике подаде към Соу, чийто изстрел обаче мина покрай вратата.

В 54' врачани организираха контраатака, като Петър Атанасов стреля от границата на наказателното в далечния ъгъл, но Бусато изби. Три минути след това Стамен Белчев направи двойна смяна. Георги Йомов направи своя дебют, заменяйки Греъм Кери, а Белтраме замени Санкаре.

Гостите имаха по-опасни атаки и в 73' отново излязоха напред в резултата. Тиаго успя да намери Али Соу зад гърба на отбраната на домакините. Той се пребори с Керчев, който загуби битката, а нападателят се разписа за 1:2.

5 минути преди края след изпълнение на корнер от Белтраме, Юрген Матей скочи най-високо и стреля, но ударът му премина съвсем близо до дясната греда на Костов.

Ботев Вр: 33. Красимир Костов, 81. Атанас Зехиров, 5. Васил Добрев, 37. Венцислав Керчев, 9. Даниел Генов, 14. Димитър Буров, 18. Илия Миланов, 10. Петър Атанасов, 28. Христо Златински, 7. Чавдар Ивайлов, 11. Юлиян Ненов

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 2. Юрген Матей, 3. Жеферсон, 7. Енрике Рафаел, 8. Греъм Кери, 13. Юнус Санкаре, 19. Иван Турицов, 20. Тиаго Родригес, 21. Амос Юга, 22. Али Соу, 26. Валентин Антов

И двата тима имат кадрови проблеми преди мача. В тима на Ботев наказан е Аласан Ндиайе, а Педро Лагоа и Валери Домовчийски са контузени. Гостите ще бъдат без Кристиян Малинов, който бе продаден. Юрген Мтей вече е възстановен и вероятно ще играе.

Във Враца са оптимисти преди двубоя с "червените" като наставникът им Антони Здравков коментира, че отборът му може да е равностоен на ЦСКА. Откакто се завърна в елита, Ботев има 6 загуби срещу ЦСКА във всички турнири. За последно врачани победиха "червените" през 1985 година. Тогава във Враца те се наложиха с 3:0 над именития си 3съперник.