ЦСКА се подхлъзна на мокрия терен в Дупница

1935 0

ЦСКА направи грешна стъпка в борбата за шампионската титла в "А" група. Изненадващо "червените" завършиха 0:0 при гостуването си на аутсайдера Марек.

В началните минути двата отбора се опитваха да се приспособят да играят футбол на калния и мокър терен в Дупница.

В 13-ата минута домакините имаха добро положение за отбелязване на гол. Крум Бибишков получи топката в наказателното поле, нападателят обаче не успя да я спре по най-добрия начин и вратарят на гостите Якуб Дивиш успя да я хване. След това ЦСКА започна да владее инициативата, но така и не успя да създаде опасност пред вратата на Марек. В 31-ата минута обаче Венци Василев напредна по левия фланг и подаде към нападателя на "червените" Серджиу Буш, който стреля много неточно. Малко преди края на първата част Буш нахлу в наказателното поле и отправи силен удар, но вратарят на домакините Емил Михайлов хвана топката.

В 53-ата минута Буш уцели гредата, след като получи отлична асистенция от Венци Василев.

В 73-ата минута съдията Александър Костадинов отсъди дузпа в полза на "червените" заради игра с ръка на Мартин Димитров. Играчите на домакините бурно протестираха, а след това Жуан Фелипе пропусна да вкара гол от 11-метровия наказателен удар, след като не уцели вратата. Така двата отбора завършиха мача при резултат 0:0.