ЦСКА се отърси от шока в Кишинев след победа над трагичен Левски

22335 1

ЦСКА постигна впечатляваща победа с 2:0 над най-големият си съперник Левски в мач от 2-ия кръг на "А" група, игран на Националния стадион "Васил Левски". "Вечното дерби" се разви чудесно за "Червените" и те записаха 5-ата си поредна победа над своя съперник.

Интересен факт е, че с този резултат, треньорът на "червените" Стойчо Младенов продължи серията си от поредни победи над Левски и вече има 6 такива.

Феновете на "червените" за първи път в историята си изоставиха своя Сектор "Г" в дербито, като се пренесоха в Сектор "А" в знак на протест към ръководството. Това създаде напрежение между двете агитки, които се обстрелваха със сигнални ракети в минутите преди срещата, поставени в такава близост. Ултрасите крайно разочарование от отпадането в Лига Европа опънаха огромен транспарнат: Времето минава, повтарят се стари грешки. Кой е виновен – Стойчо или Томов ??? Търпението свършва!!!

Южна трибуна отвърна с хореография: 100 години пазители на вярата и знаме на Сектор "Б".

Безспорен играч на мача бе крилото на ЦСКА Антон Карачанаков , който напомни за най-добрите си дни днес и успя да реализира първото попадение с директен удар от фаул в 47-ата минута, а след това качи топката на главата на Буш след центриране и румънецът оформи крайното 2:0 в 55-ата минута.

"Сините" започнаха мача по-добре и още в 1-ата минута им се отвори възможност за гол, след като Аймен Белаид засече отблизо с глава и стреля, но топката мина на сантиметри покрай лявата греда. След това двата отбора не поглеждаха много към противниковите врати и чистите ситуации липсваха.

В 36-ата минута Луис Педро направи самостоятелен рейд, навлезе в наказателното поле и стреля, но Якуб Дивиш показа класа и спаси с една ръка. В 41-ата минута Неманя Милисавлевич изведе Антон Карачанаков, но крилото не успя да нанесе хубав удар от чиста позиция.

Две минути след началото на второто полувреме ЦСКА поведе. Антон Карачанаков по чудесен начин изпълни фаул, пращайки топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата, пазена от Стефано Кунчев – 1:0 за "армейците". В 55-ата минута крахът за Левски стана пълен. Карачанаков развинти Пламен Крумов, центрира в наказателното поле, където Буш с глава удвои преднината на "червените".

Символичните домакини останаха с човек по-малко, след като Маркиньос бе изгонен от игра след втори жълт и червен картон в 63-ата минута по доста пресилен начин, а треньорът на "Червените" Стойчо Младенов също бе отстранен и догледа мача от трибуните. Левски също остана на терена с човек по-малко, след като Педро също получи втори жълт и червен картон и също пресилено.

Така ЦСКА излезе на 1-во място в "А" група с пълен актив от 6 точки, докато "сините" останаха само с 1 т. Логично за играч на двубоя пък беше избран Карачанаков.

Със сигурност пък тази загуба ще постави треньора на Левски Пепе Мурсия под сериозно напрежение, след като испанецът до момента няма спечелен мач след двата кръга.