ЦСКА размаза лидера в "Б" група на "Армията"

931 0

ЦСКА разби лидера в "Б" група Дунав (Русе) в контролна среща, играна на стадион "Българска армия". "Червените" се наложиха с 4:0 над по-горно поставения в ешелоните на българския футбол тим.

Мачът започна с минута мълчание в памет на легендарния наш футболист Трифон Иванов, покосен от инфаркт на едва 50 години. Феновете по трибуните изпратиха големия Иванов с аплодисменти.

През първото полувреме ЦСКА надигра своя съперник, но това не намери числово отражение. До почивката падна само един гол за "червените", тъй като те не успяваха да създадат много чисти голови положения. Единственият гол падна в 14-ата минута и бе дело на Станислав Маламов.

Малко преди края на първото полувреме по един играч от двата отбора напуснаха преждевременно терена. Тогава Атанас Атанасов влезе много грубо в краката на Момчил Цветанов и бе изгонен. Кирил Динчев потърси сметка на играча на Дунав за стореното, заради което също бе декориран в червено.

Малко след подновяването Будинов удари без топка Чорбаджийски и също получи червен картон. Тримата футболисти обаче бяха заменени с нови играчи, за да са двата тима в пълен състав.

ЦСКА стигна до втори гол в 55-ата минута. Тогава Цветанов бе изведен сам, срещу вратаря и не сгреши. Пет минути по-късно "червените" вече водеха с класика, след като Маламов проби отляво и подаде към Николай Цветков, който отново накара стража на Дунав да вади топката от мрежата си.

Последваха два пропуска за домакините, след което голеадата продължи. За 4:0 се разписа Витанов, Александров покачи на 5:0, а Цветков направи 6:0 в 72-ата минута на мача.

СЪСТАВИТЕ:

ЦСКА: Колев, Чорбаджийски, Динчев, Райчев, Грънчов, Галчев, Йорданов, Маламов, Цветанов, Аясс, Йорданов

ДУНАВ: Мартин Луков, Марио Петков, Мартин Ковачев, Петър Патев, Атанас Атанасов, Деян Димов, Ивайло Раденцов, Юлиян Ненов, Антон Огнянов, Георги Чакълов, Мирослав Будинов