ЦСКА поздрави чужденеца, който се превърна в легенда преди Густаво Бусато


ЦСКА поздрави чужденеца, който се превърна в легенда преди Густаво Бусато
Снимка: Lap.bg

3197 0

Ръководствот на ЦСКА не забрави 47-ия рожден ден на Ибрахима Гай. "Червените" използваха официалния си сайт, за да поздравят чужденеца с най-много мачове за клуба след Густаво Бусато.

Историята на легионера

Започвайки футболната си кариера като защитник, Гай прави първите си стъпки в спорта сравнително късно – едва на 18-годишна възраст. През 1996 година е забелязан и привлечен в академията в Дакар, Сенегал, където остава до лятото на 2000 г. Тогава преминава в местния клуб „Дуан“ и след само една година прави следващата стъпка в кариерата си, подписвайки с българския ЦСКА.

Гай бе поздравен

В редиците на "армейците" бързо се утвърждава като ключова фигура в отбраната и се превръща в неизменна част от титулярния състав. С тима печели две шампионски титли на България – през сезоните 2002/03 и 2004/05. През 2005 г. е отличен като третия най-добър защитник в българското първенство.

За ЦСКА Гай има 160 мача, в които вкарва 5 гола и получава над 30 жълти и 3 червени картона. 

Още: В края на трансферния прозорец: ЦСКА преговаря с уругвайска легенда?

Повериха Ботев Пловдив - ЦСКА на "анонимник", Чинков ще свири Левски - Спартак

Ботев Пловдив отпусна 1800 билета на феновете на ЦСКА за дербито

ЦСКА има нов спортен директор?

Густаво Бусато показа ВИДЕО от лечението в Бразилия

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от ЦСКА

В мач с 6 гола: Да вкараш с ЦСКА срещу Атлетико Мадрид на 34 години (ВИДЕО)

Най-възрастният голмайстор в историята на ЦСКА е Тодор Янчев, който на 37 години, 4 месеца и 10 дни се разписва...

Реклама
Най-четени новини

виж всички