ЦСКА победи Раднички по драматичен начин

8912 0

Отборът на ЦСКА се наложи над Раднички Ниш с 2:1 в контрола играна на стадион "Българска армия".

"Червените" откриха резултата с попадение на Бергонси в 75-ата минута. Раднички изравни в 90-ата минута с попадение на Поношевац след отлично изпълнен пряк свободен удар, а крайният резултат оформи Радой Божилов в добавеното време.

Символичният първи удар беше отправен от Петър Жеков, който излезе на терена съпроводен от шпалир направен от играчите на двата отбора.

Той получи плакет от Александър Томов, както и цветя от феновете на "червените".

Първата възможност се откри пред Серджиу Буш, който в 20-ата минута стреля на сантиметри от вратата. Четвърт час по-късно Тони Силва изведе Луис Соарес сам срещу вратаря, но последният опита да преодолее с външен фалц стража на гостите и даде шанс на Кесич да спаси.

След почивката ЦСКА овладя инициативата и успя да открие резултата в 75-ата минута, когато резервата Единилсон Бергонси откри резултата със страхотен удар почти от центъра!

Резервата получи пас от Галчев, след което направи няколко крачки и с истински снаряд от около 40 метра вкара за 1:0.

В последната минута на редовното време обаче гостите изравниха. Тогава Мъркич бе фаулиран от Причиненко, а Пуношевац стреля от свободния удар и възстанови статуквото – 1:1.

Секунди по-късно обаче появилият се като смяна младок Радой Божилов донесе успеха на „червените”. Юношата на тима се ориентира най-добре след едно статично положение в третата минута на добавеното време и стреля мощно в горния десен ъгъл за 2:1.