ЦСКА пак се препъна на „Тича”, Черно море взе точка от „червените”

ЦСКА пак се препъна на „Тича”,  Черно море взе точка от „червените”

6216 0

ЦСКА направи грешна стъпка в борбата за шампионската титла. „Червените” завършиха 1:1 срещу Черно море във Варна.

Така „армейците” нямат успех на стадион „Тича” вече в продължение на седем години насам, а в момента са лидери в класирането, но водят само с 2 точки пред втория – Лудогорец.

Треньорът на софийския гранд Стойчо Младенов не можеше да разчита на Апостол Попов в този мач. Опитният бранител получи контузия по време на срещата на националния отбор на България при победата с 2:1 над Азербайджан в Баку, а на неговото място срещу „моряците” игра Венцислав Василев.

През първото полувреме срещата бе равностойна, а двата отбора водеха предимно битка в средата на терена. В 21-ата минута домакините имаха сериозни претенции за дузпа за игра с ръка на Тончи Кукоч в наказателното поле на "червените". Съдията Никола Попов не отсъди дузпа, а 60 секунди по-късно "моряците" изпуснаха добра възможност да вкарат гол. Стенио преодоля вратаря на гостите Якуб Дивиш, но не успя да нанесе силен удар и топката бе отбита пред голлинията.

В 32-ата минута ЦСКА откри резултата след красив гол на Фелипе, който се разписа със силен удар от далечна дистанция. След почивката продукцията на двата отбора стана по-лоша. Тимовете трудно стигаха до вратите на съперника и затова се задоволиха единствено с безопасни удари от далечно разстояние.

Все пак в 84-ата минута резервата Живко Петков изравни. Той се възползва от грешка на вратаря Дивиш, който не успя да изчисти топката и безпроблемно вкара за 1:1.

Статистиката отчита , че двата отбора са изиграли общо 102 мача помежду си. ЦСКА има 64 победи, срещу 13 загуби, а вече 25 пъти са завършвали наравно.