ЦСКА отново с изразителна победа в мач с 2 отменени гола за "червените"

839 0

Убедителното представяне на ЦСКА във "В" група продължава. "Червените" победиха като гост Чепинец с 3:0. Головете отбелязаха Самир Аясс в 39-та минута, Преслав Йорданов в 47-та и в продължението на двубоя и Александър Александров в 86-та.

През целия двубой столичани доминираха, но въпреки атаките "червените" поведоха в края на първата част. Още в 6-та минута столичани успяха да отблежат гол, но той бе отменен заради засада. След центриране на Кирил Динчев, Момчил Цветанов успя да засече с глава топката и да отбележи, но страничният съдия отмени попадението.

В 30-та минута отново бе отменен гол на Момчил Цветанов заради засада. Този път обаче останаха съмнения дали наистина има такава. Вратарят Илиян Георгиев изби над главата си, а на голлинията Цветанов добави успешно с глава. Повторенията показаха, че Цветанов по-скоро бе на една линия със съотборника си.

Първото добро положения за Чепинец дойде в 37-та минута. Деян Костадинов подаде добра топка към Божидар Петелов, който обаче стреля много слабо и от далеч, и прати топката далеч от целта. 2 минути по-късно Самир Аясс излезе сам срещу вратаря, след асистенция на капитана на ЦСКА Борис Галчев. Аясс не сгреши и прати топката в мрежата за 1:0.

В началото на втората част "червените" удвоиха преднината си. Кирил Динчев асистира на Пресла Йорданов, който без проблем реализира.

В 75-та минута ЦСКА отново имаше добра възможност, но вратарят на Чепинец спаси. Александър Алксандров със силен далечен шут намери очертанията на вратата, но стражът изби в корнер.

Борис Галчев нацели гредата в 82-та минута, а 2 минути по-късно Александров този път успя да се разпише, след прекрасна асистенция на Момчил Цветанов. В продължението на двубоя ЦСКА напълно затвърди превъзходството си като Преслав Йорданов оформи крайното 4:0, малко пред наказателното поле той стреля над вратаря и нему остави никакъв шанс.