ЦСКА не само загуби, но и отчая в третия дебют на Любо Пенев (ВИДЕО)

Снимка: Официален сайт на ЦСКА

3569 0

ЦСКА продължи неволите си от зимната подготовка и на българска земя. В третия дебют на Любослав Пенев като треньор на тима "червените" не показаха добро лице и отстъпиха с 0:1 на Етър на "Българска армия".

ЦСКА показа слаба и безидейна игра, докато Етър се представи много добре в проверката. "Виолетовите" дори можеха да победят по-убедително своя иначе по-класен гост.

Единственото попадение в мача падна в 34-ата минута и бе дело на Флорент Боджадж. В ситуацията Крум Стоянов центрира към косоваря след пробив по левия фланг. Нападателят не сгреши и отбеляза.

В началните минути на проверката ЦСКА се сблъска с малшанса, след като бранител на Етър сложи крак на пътя на летяща към вратата им топка. При добавката Рафаел не успя да насочи добре и стреля в аут.

Етър също имаше своя шанс в следващите минути, но Василев стреля в аут. В 34-ата минута Боджадж реализира след асистенцията на Стоянов, а 5 минути по-късно можеше да удвои, но Черниаускас се справи.

В края на полувремето ЦСКА оцеля в напрегната ситуация пред вратата си. Даниел Младенов не успя да стреля и прати топката в аут.

И през второто полувреме Етър беше по-активният и по-стабилен тим на терена. На ЦСКА му липсваше креативност и агресия. Наложи се Данте Стипица да се намесва решително няколко пъти.

ЦСКА: Витаутас Черниаускас (46' - Стипица), Стойчо Атанасов, Николай Бодуров /к/ (66' - Антов), Стивън Перейра, Ангел Лясков - Жанио Бикел (46' - Малинов), Рубен Пинто (80' - Борисов)- Едвин Джеси (68' - Смоленски), Тиаго Родригес (80' - Бауренски), Енрике Рафаел (46' - Жоржиньо) - Али Соу (46' - Мауридес);

ЕТЪР: Христо Иванов (66' Господинов), Здравко Илиев (80' Станев), Венцислав Василев, Пламен Гълъбов (46' Артюнин), Крум Стоянов (80' Георгиев), Аласана Мане (46' Колев), Георги Сърмов, Румен Руменов (70' Джамов), Даниел Младенов (46' Ангелов), Флорент Боджадж (80' Птков), Велко Бартович (82' Ив. Стоянов).