ЦСКА се подигра с Фабио Капело и унизи отбора му

Снимка: Getty Images / Guliver

3323 0

След като през миналото лято ЦСКА спечели срещу Зенит Санкт Петербург, който беше воден от Роберто Манчини, сега "червените" буквално се подиграха с друго италианско светило в треньорската професия - Фабио Капело. Воденият от Стамен Белчев тим удари с 8:0 китайския Дзянсу Сунин, записвайки фантастичен успех в първата си контрола на испанска земя.

След наглед равностойно начало, ЦСКА откри резултата в 17', когато Кирил Десподов изпълни страхотен пряк свободен удар за 1:0. До края на полувремето голове отбеязаха още Каранга и новото попълнение Роланд Алберг - 3:0 след първите 45 минути.

Истинската фиеста за червените обаче започна през второто полувреме. Фабио Капело очевидно бе смъмрил своите на почивката, защото второто полувреме Дзянсу започна доста по-активно. Но дори това не помогна на отбора.

ЦСКА изравни играта и в 65-ата минута спечели дузпа. Китайски футболист спъна неразумно напускащия пеналта на Дзянсу Десподов и реферът бе категоричен. Самият Десподов изпълни дузпата безапелационно и вкара втория си гол и общо четвърти за ЦСКА – 4:0. Само три минути по-късно Десподов фиксира своя хеттрик, а резултатът набъбна на 5:0 за ЦСКА.

В заключителните 6 минути на двубоя "червените" вкараха още 3 гола, дело на Живков, Стойчо Атанасов и Станислав Манолев - 8:0 за ЦСКА.