Тодор Неделев лиши Монтана от победа на "Коматево"

Снимка: Официален сайт на "Ботев"

988 0

"Ботев" Пловдив и Монтана ще си разделят точките, след като завършиха 2:2 в двубой от 29-ия кръг на "А" група.

Домакините от "Коматево" поведоха през първото полувреме чрез Лъчезар Балтанов след асистенция на Лазар Марин в 29'. Първата част бе равностойна като "Ботев" държеше повече топката, но липсваха по-серипзни положения, с които да увеличат преднината си.

Втората част започна шеметно за гостите от Монтана. В рамките на 6 минути момчетата на Емил Велев направиха пълен обрат. В 61' от дузпа се разписа Владимир Мичев, а в 67' след удар с глава Асен Георгиев направи обрат. Само блестящото попадени на Тодор Неделев в продължението на двубоя лиши монтанци от трите точки на "Коматево", с които щяха да дръпнат пред Пирин в борбата за оцеляване.

След това равенство Ботев се изкачи до 6-то място в класирането с 29 точки, докато Монтана дели последната позиция с Пирин с 18 точки.