Локомотив Пловдив отнесе звучен шамар от Ботев на старта на Първа лига

Снимка: БГНЕС

4484 0

Отборът на Ботев Пловдив постигна победа в пловдивското дерби срещу Локомотив в двубой от 1-вия кръг на Първа лига. На стадиона в Коматево "канарчетата" надвиха своя съперник с 2:0. Тодор Неделев откри резултата в началото на първото полувреме, а през втората част Атанас Илиев оформи крайния резултат.

Така играчите на Ферарио Спасов стартират с победа и заемат 2-рото място във временното класиране в Първа лига. Локомотив Пловдив дели последната позиция с шампиона Лудогорец. А ето и всичко по-интересно от срещата:

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ:

В 5-тата минута Иван Бандаловски стреля с глава, но Мартин Луков отрази удара му. В 9-тата минута отборът на Ботев Пловдив успява да открие резултата чрез чудесна атака. Атанас Илиев навлезе в наказателното поле на Локомотив Пловдив и намери Тодор Неделев, който с хубав изстрел направи безпомощен Мартин Луков - 1:0!

В 25-тата минута Локомотив Пловдив опитва да атакува. Йосип Томашевич отправя удар отдалеч, но той е много слаб и не представлява трудност за Янко Георгиев. В 33-тата минута Антонио Вутов от тима на Ботев опитва удар отдалеч, но е крайно неточен.

В последната минута от първата част Парвиз Умарбаев центрира от свободен удар, но нямаше футболист на Локомотив, който да засече топката с глава.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ:

В 50-тата минута Парвиз Умарбаев центрира в наказателното поле и Анте Аралица игра с глава, но ударът му бе неточен. В 54-тата минута Атанас Илиев бе изведен добре от съотборник, но бе блокиран преди да може да нанесе опасен завършващ удар. Минута по-късно Тодор Неделев отново изведе Илиев, но Луков спаси.

При последвалия ъглов удар обаче Ботев Пловдив прави огромна крачка към победата. Тодор Неделев центрира и Атанас Илиев с глава за втори път заби топката в мрежата на Локомотив - 2:0!

В 82-рата минута отборът на Локомотив Пловдив стига до изпълнението на свободен удар. Зад топката застава влезлият като резерва Георги Минчев, който обаче стреля в главата на Мишел Еспиноза и топка излиза в ъглов удар.

В 84-тата минута Дейвид Малембана пробва изстрел отдалеч, който обаче затруднява Янко Георгиев. При последвалата добавка Момчил Цветанов може да нанесе удар, но е блокиран.

СЪСТАВИ:

Ботев Пловдив: Янко Георгиев, Иван Бандаловски, Станислав Работов, Виктор Генев, Мите Цикарски, Славчо Шоколаров, Мишел Еспиноза, Маркиньос, Тодор Неделев, Антонио Вутов, Атанас Илиев

Локомотив Пловдив: Мартин Луков, Диниш Алмейда, Лукас Масоеро, Милош Петрович, Парвиз Умарбаев, Петър Витанов, Йосип Томашевич, Бирсент Карагарен, Лукас Салинас, Димитър Илиев, Анте Аралица

ПРЕДИ ДВУБОЯ:

Отборът на Ботев Пловдив успя да финишира на 7-мо място в последния сезон в Първа лига. „Канарчетата“ ще изиграят първи официален мач, след като загубиха баража за участие в Лига Европа срещу тима на Славия.

Градския им съперник Локомотив Пловдив вече изигра един двубой през новия сезон, като спечели срещу шампиона Лудогорец с 1:0 в мача за Суперкупата на България. „Смърфовете“ завършиха на 5-та позиция последната кампания, като спечелиха турнира за Купата на България.

През последната кампания двата тима записаха две равенства в градското дерби в Първа лига. Двубоят на стадион „Локомотив“ завърши при резултат 1:1, докато през февруари тази години двата тима завършиха при нулево равенство в Коматево.