"Питаме БФС": Ботев Пловдив недоволен от съдиите и след мача с Черно море (ВИДЕО)

Снимка: Ivan Ivanov / LAP.bg

1020 0

От Ботев Пловдив излязоха със съобщение в личния профил на клуба в социалната мрежа Facebook, в което изказват недоволството си от съдийството в мача срещу Черно море. Тогава главен арбитър бе Валентин Железов, а "канарчетата" имат претенции, че е трябвало да получат две дузпи.

Срещата между двата тима приключи при равен резулат без попадения - 0:0. От Ботев обаче споделиха кадри на две ситуации в мача - първата от втората минута на добавеното време към първата част, а втората - от 47-ата минута.

Те подчертаха, че са наясно че работата на съдиите е трудна и зададоха въпрос към БФС кога съдиите у нас ще могат да ползват ВАР, който да не се води само от телевизионните камери. Ето и цялото съобщение без редакторска намеса:

Ботев Пловдив с претенции след мача с Черно море - попита БФС важен въпрос

Ботев Пловдив с претенции към съдиите и към БФС

"Скъпи ботевисти,

Знаем, че работата на съдиите е трудна.

Сложно е да разчиташ и на ВАР, когато той ти предлага повторения само от 4-5 камери.

Затова питаме БФС кога реферите у нас ще могат да използват ВАР, който да не се води само от телевизионните камери?

Кога БФС ще инвестира в системата, за да може тя да е от полза и на съдиите, и на феновете, и на играта като цяло?" - гласи то. Тъй като администраторите на "канарчетата" във Facebook са забранили вграждане на видеото - можете да го видите ТУК! Междувременно БФС направи любопитен избор за съдия на Берое в голямо дерби в следващия кръг.